Lietuvoje

2017.03.25 15:00

JAV ambasadorė: labiausiai nustebino puikus lietuvių dainavimas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ tęsia reportažų ciklą, kuriame pasakojama apie Lietuvoje reziduojančius užsienio šalių ambasadorius. Šią savaitę – pažintis su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadore Anne Hall. 

Darbą Lietuvoje pradėjusi praėjusių metų rudenį, Jungtinių Valstijų ambasadorė su šalimi susipažino gerokai anksčiau, prieš 16 metų, kai dirbo JAV departamento Šiaurės ir Baltijos šalių padalinyje.

„Aš buvau labai labai laiminga grįžusi į Lietuvą atstovauti JAV Lietuvoje. Aš džiaugiuosi, kad santykiai tarp JAV ir Lietuvos yra stiprūs ir artimi. Mes turime tvirtą partnerystę įvairiose srityse. Pavyzdžiui, saugumas, kultūra, švietimas ir inovacijos“, – sako A. Hall.

Jungtinių Valstijų ambasadorė kaip vieną svarbiausių diplomatų prievolių įvardija vietinės kalbos mokėjimą.

„Aš suprantu daug daugiau negu aš kalbu. Gaila, bet taip yra... Man patinka kalbos, bet turiu pripažinti, kad lietuvių kalbos tikrai sunku mokytis“, – pripažįsta A. Hall.

Diplomatė kaip pagrindinį trejų metų kadencijos tikslą įvardija ryšių su Lietuvos jaunimu stiprinimą. Bendrystei užmegzti į Lietuvą kviečiami įvairūs amerikiečių muzikantai, krepšinio komandos, A. Hall nepamiršta apsilankyti ir kaimo mokyklose, susitikti su lenkų ir rusų bendruomenėmis. Labiausiai ambasadorę nustebino puikus lietuvių dainavimas.

Daugiau apie tai – reportaže.