Lietuvoje

2017.03.24 16:25

Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl K. Pūko ginklo

BNS2017.03.24 16:25

Vilniaus apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo ginklo laikymo taisyklių pažeidimo, kai Seimo narys Kęstutis Pūkas į Seimą atsinešė pistoletą.

Šis tyrimas sujungtas su atliekamais keturiais ikiteisminiais tyrimais dėl galimo parlamentaro seksualinio priekabiavimo per darbo pokalbius.

Į teisėsaugą dėl K. Pūko kreipėsi konservatorių frakcijos Seime atstovės Monika Navickienė, Ingrida Šimonytė ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Tyrimo metu bus siekiama išsamiai atskleisti, įtariama, padarytas nusikalstamas veikas, bei tinkamai pritaikyti baudžiamąjį įstatymą“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Dėl ginklo laikymo taisyklių pažeidimo K. Pūkui gresia bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Pagal dabar nustatytą tvarką, įsinešti ginklo į parlamento rūmus negalima, juos reikia palikti specialioje saugioje vietoje. Tačiau į Seimą įeinantys parlamentarai nėra tikrinami apsaugos darbuotojų.

Kilus įtarimams dėl pažeidimų. K. Pūkas ginklą atidavė Kauno policijai.

Prokuratūra jau atlieka tyrimą dėl galimo Seimo nario priekabiavimo pagal keturių moterų pareiškimus. K. Pūką  grupė merginų apkaltino seksualiniu priekabiavimu. „Info TV“ pranešė, kad į televiziją kreipėsi vilnietė, ji teigia pokalbyje dėl parlamentaro padėjėjos darbo sulaukusi K. Pūko  siūlymo apsilankyti jo kambaryje Seimo viešbutyje, apžiūrėti miegamąjį ir pareiškimų, „kaip būtų smagu pasivolioti miegamojo lovoje“. Vilnietė pasakojo per pirmąjį pokalbį sulaukusi komentarų apie savo krūtinę ir kitų nederamų užuominų. Vėliau daugiau moterų žiniasklaidai liudijo patyrusios nederamą K. Pūko  elgesį.

K. Pūkas į Seimą išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą, paviešinus informaciją apie galbūt nederamus jo veiksmus, jis pasitraukė iš „tvarkiečių“ frakcijos Seime.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.10.30 09:49

Skvernelis pasipiktino kritika: jei būtume nesiruošę, užsikrėtusiuosius skaičiuotume gal jau dešimtimis tūkstančių konservatoriai sako kvietimo kalbėtis apie pandemiją negavę; atnaujinta 10.21

6
COVID-19 mobilusis punktas Radviliškyje, koronavirusas

Lietuvoje

2020.10.30 13:44

Veryga neatmeta galimybės dėl visuotinio karantino, blogėjant koronaviruso situacijai kai kurie mobilieji punktai savaitgalį neaptarnaus; atnaujinta 14.16