Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.23 21:12

Apsigyveno 20 m už savivaldybės ribos – prarado tarybos nario mandatą

Vyriausioji rinkimų komisija panaikino dešimties savivaldybių tarybų narių, kurie išvyko gyventi už tos teritorijos kurioje buvo rinkti, ribų, mandatus. Vietos politikų nurodytos priežastys, dėl kurių jie keitė gyvenamąją vietą – komisijos neįtikino.

Alytaus miesto tarybos narė, buvusi visuomeninio judėjimo „Alytaus piliečiai frakcijos“ narė Lina Sosunovičienė mandato neteko, nes birželį persikėlė į naują būstą ir iš naujo deklaravo gyvenamąją vietą. Šeimos būstas pastatytas už dvidešimt metrų nuo miesto ribos – jau Alytaus rajono teritorijoje.

Pasak L. Sosunovičienės, ji žinojo, kad tarybos narės įgaliojimai, pakeitus gyvenamąją vietą, gali nutrūkti, tačiau sako kitaip pasielgti negalėjusi. Ir yra įsitikusi, kad rinkėjams įsipareigojimus vykdo.

„Aš neišvažiavau iš Lietuvos, galima sakyti, aš ir toliau gyvenu Alytuje, vos keli kilometrai nuo miesto ribos. Toliau vykdau veiklą mieste, mano vaikai lanko mokyklą ir būrelius Alytuje, mūsų sukurtas verslas yra Alytuje“, – kalbėjo miesto tarybos narė L. Sosunovičienė.

Vyriausioji rinkimų komisija pranešimų apie tai, kad politikai deklaruoja gyvenamąją vietą toje teritorijoje kur yra išrinkti, o realiai gyvena kitur, gauna nemažai.

„Visais 10 atvejų Vyriausioji rinkimų komisija pasirėmė įstatymo nuostatomis ir įgaliojimus savivaldybių tarybos nariams nutraukė anksčiau termino“, – sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotojas Laura Matijošaitytė.

Tačiau vietovėse, kur yra ir miesto ir rajono savivaldybės situacija tampa dviprasmiška. Pavyzdžiui, du Alytaus miesto tarybos nariai realiai gyvena Vilniuje, tačiau politikai nuolatinę gyvenamąją vietą nurodo Alytuje.

Alytaus miesto mero Vytauto Grigaravičiaus šeima taip pat nuolat gyvena Alytaus rajone, tačiau jis gyvenamąją vietą nurodo mieste. Varėnos rajono mero šeima taip pat gyvena Vilniuje, nors gyvenamąją vietą jis deklaruoja Varėnos rajone.  

„Aš manyčiau, kad reikėtų ir patį įstatymą patobulinti, nes šiais laikais žmonės turi ir keletą nekilnojamojo ploto objektų ir praktiškai turi tą objektą deklaruoti kaip gyvenamąją vietą, jeigu būną ir ten, ir ten. Aš gyvenu ir mieste, ir rajone. Butą turiu mieste. Visą korespondenciją gaunu ten. Tame bute lankausi“, – sakė Alytaus meras Vytautas Grigaravičius.

„Aš turiu ir kaimą, ir sodybą, bet žmogus turi teisę pasirinkti, kur jis praleidžia laisvalaikį. Koks skirtumas kur aš praleidžiu naktį“, – kalbėjo Alytaus miesto tarybos narys.

Alytaus miesto politikai siūlo keisti rinkimų įstatymą, kad manipuliuoti juo nebūtų galima. O kol kas Vyriausioji rinkimų komisija jį vykdo – ketvirtadienį mandatų neteko 10 įvairių savivaldybių tarybos narių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi