Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.24 09:34

D. Grybauskaitė Romoje dalyvaus ES 60-mečio iškilmėse

LRT.lt 2017.03.24 09:34

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį išvyksta darbo vizito į Romą, kur dalyvaus Europos Sąjungos 60-mečio iškilmių renginiuose ir susitiks su popiežiumi Pranciškumi, praneša prezidentūra.

Ceremonija įvyks šeštadienį, kovo 25 d., 11 val. Lietuvos laiku, Kapitolijaus rūmuose – toje pačioje vietoje, kur prieš 60 metų buvo pasirašyta Romos sutartis, įkūrusi Europos ekonominę bendriją, vėliau išaugusią į Europos Sąjungą. (Tiesioginę transliaciją galite stebėti internetu oficialioje Italijos vyriausybės svetainėje)

Iškilmių metu 27 šalių ir Europos institucijų vadovai pasirašys Romos deklaraciją, kuria nubrėš vieningą Europos Sąjungos ateities viziją ir pagrindines gaires, kuria kryptimi Bendrija turi toliau vystytis.

D. Grybauskaitės teigimu, savanoriškai po Antrojo pasaulinio karo susikūrusi Bendrija tapo unikaliu demokratijos, taikos, žmogaus teisių ir gerovės pavyzdžiu. ES šalys ne kartą įrodė, kad dirbant išvien įmanoma įveikti sunkiausias krizes. Todėl, jei bus politinė valia ir noras sutarti, ES sugebės atsinaujinti, geriau įsiklausyti į piliečių lūkesčius ir tapti stipresne, dar geriau funkcionuojančia Bendrija.

Pasak prezidentės, narystė Europos Sąjungoje atnešė Lietuvai ne tik ekonominę naudą, bet tapo ir didžiuliu pažangos varikliu, įnešė daugiau skaidrumo ir aukštus vakarietiškus standartus daugelyje gyvenimo sričių. Per 13 metų stipriai išaugo šalies gerovė – BVP vienam gyventojui dabar siekia 75 proc. ES vidurkio. Narystės pradžioje šis rodiklis siekė tik 46 proc. Net 86 proc. šalies gyventų mano, kad narystė ES yra naudinga Lietuvai.

Minėjimo išvakarėse Europos šalių lyderiai Vatikane susitiks su popiežiumi Pranciškumi. (Tiesioginę transliaciją galite stebėti internetu penktadienį, kovo 24 d., 19 val. Lietuvos laiku paspaudę šią nuorodą)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15