Lietuvoje

2017.03.23 16:15

V. Vonžutaitė neatvyko į savo skundo nagrinėjimą teisme

BNS2017.03.23 16:15

Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje nuteista buvusi Seimo narė Vitalija Vonžutaitė ketvirtadienį neatvyko į savo skundo nagrinėjimą Apeliaciniame teisme.

„Man tinkamai pranešta apie paskirtą posėdį, nedalyvausiu jame. Prašau nagrinėti bylą man nedalyvaujant. Savo skundą palaikau“, – teismui raštu pranešė nuteistoji.

Ji nenurodė, dėl kokios priežasties neatvyko į teismą.

Valstybės kaltintojas prokuroras Saulius Verseckas pareiškė, kad byla toliau gali vykti ir be nuteistosios, nes posėdyje dalyvauja vienas iš jos gynėjų. V. Vonžutaitei skirtas valstybės advokatas į posėdį neatvyko dėl ligos.

„Tęsti posėdį kliūčių nėra“, – sakė teisėja Violeta Ražinskaitė. Teismas nusprendė pradėti baigiamąsias kalbas – klausytis advokato ir prokuroro pasisakymų.

Buvusios parlamentarės advokatas Arūnas Petrauskas sakė, kad skundas dėl V. Vonžutaitės nuteisimo beveik prieš ketverius metus sudaro daugiau nei 30 lapų. Jis skundą apžvelgs atsižvelgęs į per tą laikotarpį buvusius teismų sprendimus.

Šioje byloje apeliacinį skundą buvo pateikusi Generalinė prokuratūra, tačiau neseniai jį atšaukė atsižvelgusį į galutinį Aukščiausiojo Teismo verdiktą Darbo partijos byloje. Prokuratūra nebeprašo griežtinti bausmės ir pripažinti V. Vonžutaitės kalta dėl sukčiavimo.

V. Vonžutaitė parodymų nedavė nei Vilniaus apygardos, nei Apeliaciniam teismui.

Visą Darbo partijos bylą nagrinėjęs Aukščiausiasis Teismas yra pareiškęs, kad „juodosios buhalterijos“ bylos negalima kvalifikuoti kaip sukčiavimo.

V. Vonžutaitės byla nuo pagrindinės Darbo partijos bylos buvo atskirta 2015 metų gegužę prokuratūros prašymu, nes moteris laukėsi ir negalėjo dalyvauti teismo posėdžiuose.

Pernai gruodžio pabaigoje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė galutinį ir neskundžiamą verdiktą Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje. Buvęs partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, eksparlamentaras Vytautas Gapšys ir buhalterė Marina Liutkevičienė buvo nubausti piniginėmis baudomis.

Vilniaus apygardos teismas tuometinę parlamentarę V. Vonžutaitę yra įvardijęs V. Uspaskicho dešiniąja ranka. 2013 metais V. Vonžutaitė už sukčiavimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Darbo partijos bylos nagrinėjimo Aukščiausiajame Teisme aplinkybes šiuo metu tiria prokurorai. Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimos prekybos poveikiu. Vasario pabaigoje kaip specialusis liudytojas apklaustas Darbo partijos bylą kartu su kitais Aukščiausiojo Teismo teisėjais nagrinėjęs teisėjas Viktoras Aidukas. Įtarimai pateikti Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiajai prokurorei Ritai Aliukonienei.

Valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras S.Verseckas sako, kad šis ikiteisminis tyrimas V. Vonžutaitės  bylos nagrinėjimui įtakos neturi, nes galiojas Aukščiausiojo Teismo sprendimas Darbo partijos byloje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt