Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.23 14:05

Per pirmąjį valdžios šimtadienį – daugiau kaip 10 svarbių vadovų pasikeitimų

BNS 2017.03.23 14:05

Gintautas Kėvišas ketvirtadienį atmetė valstybės vadovų raginimus trauktis iš Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo pareigų. BNS primena valstybės valdomų įmonių ir įstaigų vadovų pasikeitimus po Seimo rinkimų.

„Lietuvos geležinkelių“ vadovas Stasys Dailydka. Dešimtmetį didžiausiai valstybės valdomai įmonei vadovavęs S .Dailydka gruodžio pradžioje paskelbė, kad atsistatydina iš pareigų, nes neturi politinio palaikymo ir jaučia „tam tikrų grupių“ asmeninį spaudimą. „Lietuvos geležinkeliai“ buvo sulaukę kritikos dėl neskaidrių vidaus sandorių ir paramos dalijimo.

Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovas Dainoras Bradauskas. Jį finansų ministras Vilius Šapoka iš pareigų atleido sausio 20 dieną, motyvuodamas teisėsaugos medžiaga, kad D. Bradauskas 2015-aisiais informavo „MG Baltic“ viceprezidentą Raimondą Kurlianskį apie koncerno bei „Vilniaus prekybos“ mokestinių tyrimų eigą.

„Oro navigacijos“ vadovas Algimantas Raščius. Nuo 2001 metų skrydžių valdymo įmonei vadovavusį Algimantą Raščių susisiekimo ministras Rokas Masiulis atleido vasario 2 dieną. Ministro teigimu, įmonės veikla ne kartą kėlė abejonių dėl galimos korupcijos, o direktorius neatsižvelgė į pastabas dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų.

Turizmo departamento vadovė Jurgita Kazlauskienė. Ji apie atsistatydinimą ūkio ministrui Mindaugui Sinkevičiui pranešė vasario 10 dieną, kai sulaukė kritikos dėl užsienyje darytų nuotraukų naudojimo Lietuvai reklamuoti valstybės remiamoje kampanijoje. J. Kazlauskienė sakė, kad sprendimą lėmė ir kiti „paskutinių kelių mėnesių įvykiai“, bet jų neįvardijo.

Registrų centro vadovas Kęstutis Sabaliauskas. Dvidešimt metų Registrų centrui vadovavęs K. Sabaliauskas vasario 20 dieną teisingumo ministrei Mildai Vainiutei pranešė, kad traukiasi iš pareigų. Viešai priežastys nebuvo nurodytos, bet vadovas pasitraukė po audito išvadų, jog įmonė neefektyviai valdo finansus.

„Infostruktūra“ vadovas Darius Didžgalvis. Laikinasis valstybinio duomenų perdavimo tinklo paslaugų įmonės „Infostruktūra“ vadovas D. Didžgalvis apie pasitraukimą taip pat pranešė vasario 20 dieną. Jis atsistatydino praėjus mėnesiui po to, kai Susisiekimo ministerija paskelbė tikrinsianti informaciją apie galimai neskaidrius pirkimus, tačiau tikino, kad pasitraukimas su auditu nesusijęs.

Statybos inspekcijos vadovė Laura Nalivaikienė. Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Laura Nalivaikienė vasario pabaigoje pranešė, kad palieka įstaigą, nes gavo darbo pasiūlymą privačiame sektoriuje. Ji inspekcijai vadovavo nuo 2008-ųjų.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojas Daivis Zabulionis. Susisiekimo ministras Rokas Masiulis jį kovo 6 dieną atleido, gavęs STT medžiagą apie galimus neskaidrius ryšius su R. Kurlianskiu ir buvusiu „Kauno tiltų“ vadovu.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vadovas Romas Valentukevičius. Seimas kovo 14 dieną patenkino R. Valentukevičiaus atsistatydinimo pareiškimą. Jis buvo sulaukęs kritikos dėl įstaigos politizavimo. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė, kad įstaiga savo įvaizdžiu yra susikompromitavusi.

„CPO LT“ vadovas Rolandas Černiauskas. Už centralizuotus pirkimus atsakingos įstaigos vadovą ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius atleido kovo 17 dieną. Anot ministro, sprendimas priimtas, atsižvelgus į Viešųjų pirkimų tarnybos atliktuose patikrinimuose nustatytus pažeidimus ir trūkumus.

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius Algirdas Kunčinas. Dešimtmetį įstaigai vadovavęs A. Kunčinas teisingumo ministrei kovo 17 dieną pranešė, kad traukiasi dėl asmeninių priežasčių ir planuojantis išeiti į pensiją.

Netrukus pareigų gali netekti ir Nacionalinės žemės tarnybos vadovas Danielius Kuprys. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas kovo 15 dieną pareiškė juo nepasitikintis, tačiau šis pats trauktis iš pareigų neketina. Ministras žada, kad vadovas bus atleistas, įvykdžius tarnybos pertvarką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi