captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Linkevičius prasimanymais vadina A. Lukašenkos kaltinimus Lietuvai

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius iš piršto laužtais prasimanymais vadina Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos pareiškimą, kad Lietuvoje galėjo būti rengiami ginkluoti provokatoriai. Tokią pačią nuomonę išdėstė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas „valstietis“ Vytautas Bakas.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

„Norėtųsi iš valstybės vadovo girdėti pagrįstus pareiškimus. Šiuo atveju tai iš piršto laužti prasimanymai“, – BNS antradienį sakė ministras.

L. Linkevičius paragino Baltarusijos valdžią dėl įtemptos situacijos šalyje nustoti dirbtinai ieškoti priešų užsienyje ir viduje.

Jis sakė, kad Lietuva atidžiai stebi Baltarusijoje vykdomus sulaikymus, ragina laikytis tarptautinių įsipareigojimų, gerbti žmogaus teises, laikytis teisinės valstybės principų, nes nuo to priklausys Minsko santykiai su ES.

„Netolimoje praeityje matėme pozityvių ženklų, norėtume, kad situacija nepakryptų į blogą pusę. Tikimės, kad negrįšime į situaciją, kai Baltarusijoje buvo politiniai kaliniai“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Scanpix/AFP nuotr.

„Tai yra visiška nesąmonė. Bent jau aš tokios informacijos ir mūsų specialiosios tarnybos, kad būtų rengiami (provokatoriai), neturi ir to negalėjo būti“, – BNS antradienį sakė V. Bakas.

Anot jo, pastarieji autoritarinės Baltarusijos vadovo svarstymai apie Ukrainoje, Lietuvoje ar Lenkijoje neva rengtus smogikus, gali būti patiriamo Rusijos spaudimo, taip pat vidinės įtampos šalyje išraiška.

„Akivaizdu, kad A. Lukašenka pats yra tam tikroje politinėje krizėje, nes iš tiesų Rusija spaudžia Baltarusiją vykdyti savo tariamus ar tikrus įsipareigojimus apmokėti skolas už naftą, kita vertus, yra problemų šios valstybės su ekonomika. Tai yra autoritarinė valstybė, A. Lukašenka bando laviruoti tarp Rytų ir Vakarų. Tai gali būti to blaškymosi ar vidinės įtampos, kuri yra ten, nes kaip žinome, žmonės protestuoja, pasekmė“, – kalbėjo V. Bakas.

„Gali būti, kad tai gali būti emocinė reakcija, gali būti, kad tai provokacija, bet tikrai tai nieko bendro neturi su tiesa“, – pabrėžė Seimo NSGK pirmininkas.

Seimo NSGK vicepirmininko konservatoriaus Arvydo Anušausko teigimu, pastaroji A. Lukašenkos lūpomis platinama žinia labai panaši į Rusijos žiniasklaidos jau prieš kelerius metus skelbtas netikras naujienas (angl. fake news – BNS), kad neva Lietuvoje sukarintose stovyklose rengiami smogikai provokatoriai.

„Greičiausia tai atitinka tą informacinį lauką, kurį stengiasi tokiomis netikromis žiniomis prisodrinti Rusijos žiniasklaida. Kaip prisimename, Rytų Ukrainoje buvo paskelbta žinia apie tariamą lietuvišką pėdsaką nužudant separatistų – teroristų lyderius. Tas pėdsakas buvo tik toks, kad lietuvių instruktoriai Ukrainoje moko Ukrainos karius pagal dvišalius susitarimus. Tai buvo sukurta netikra naujiena. Matyt, ji plečiama, pateikiant A. Lukašenkos lūpomis tokią netikrą informaciją“, – svarstė parlamentaras.

Baltarusijos vadovas, skleidžiantis tokias netikras žinias, A. Anušausko manymu, demonstruoja ir kartu formuoja požiūrį į šalies opoziciją – kad pati viena be pagalbos ir paramos iš šalies ji esą negalinti veikti.

Konservatorius taip pat teigė, kad tokios žinios, skelbiamos net valstybės vadovo lūpomis, rimtesnės reakcijos nevertos, nes paprastai labai greitai subliukšta.

„Kiekvieną kartą daugybė netikrų naujienų pasirodo, manau kad žurnalistai jas išnarplioja daug greičiau, nei jos įgauna kokią nors įtaką valstybių tarpusavio santykiams“, – teigė A. Anušauskas.

Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka antradienį pareiškė, kad Lietuvoje ir Lenkijoje galėjo būti rengiami kovotojai, organizavę provokacijas jo šalyje.

A. Lukašenkos teigimu, dėl ginkluotų provokacijų rengimo sulaikyta kelios dešimtys asmenų.

„Stovyklos buvo įrengtos Ukrainoje ir, regis, Lietuvoje ar Lenkijoje. Negaliu tvirtai pasakyti – kažkur ten. Pinigai keliavo per Lenkiją ir Lietuvą“, – Mogiliove pareiškė A. Lukašenka. Jį cituoja valstybinė naujienų agentūra „Belta“.

Baltarusija praėjusią savaitę pradėjo nagrinėti bylą dėl 50 žmonių, sulaikytų per protestus prieš prezidentą A. Lukašenką.

Neįprastai dideles protesto akcijas didžiuosiuose miestuose sukėlė prieštaringai vertinamas „veltėdžių mokestis“, kurį prezidentas įvedė neturintiems nuolatinio darbo asmenims.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...