Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.21 12:27

Nyderlandų karių kovinė technika NATO priešakinių batalionui – jau Lietuvoje

LRT.lt 2017.03.21 12:27

Į Klaipėdos jūrų uostą atplukdyta Nyderlandų kariuomenės kovinė technika, kuria naudosis  Rukloje dislokuojamos Vokietijos vadovaujamos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai, praneša Krašto apsaugos ministerija. 

Tarp atgabentos technikos – apie 40 įvairios karinės technikos vienetų, tarp kurių – pėstininkų kovos mašinos CV 90, žvalgybos transporto priemonės „Fennek“, įvairios paskirties transporto priemonės „Boxer“, šarvuotos remonto evakavimo mašinos, kt. technika. 

Į Klaipėdą atvykusius karius pasitiko NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje vadas  pulkininkas leitenantas Chritophas Huberas. Jis pasidžiaugė puikiu  kovinėje grupėje  tarnaujančių Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų karių  bendradarbiavimu, pabrėždamas tai, kad atvykstančius karius Lietuva priima ypač šiltai.  

Į Lietuvą atvykusius karius pasitiko ir Nyderlandų ambasadorius Lietuvoje p. Bertas van der Lingenas, Lietuvos kariuomenės atstovai. 

Iš Klaipėdos į Ruklą  olandų karių techniką, kur dislokuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė,  pergabens Belgijos logistinė kuopa, kuri užtikrina  NATO kovinės grupės logistinį  aprūpinimą. 

Kovo 23 dieną į Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazę Šiauliuose atskris ir pagrindinė Nyderlandų karių grupė – per 100 karių. 

Lietuvoje dislokuojamų Nyderlandų pajėgų pagrindą sudaro Havelte dislokuoto Nyderlandų kariuomenės Sausumos pajėgų 3-iosios mechanizuotosios pėstininkų brigados 44-ojo Nyderlandų mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Šio bataliono kariai  Lietuvoje bus dislokuoti iki liepos, po vėliau  juos keis kariai iš 13-osios brigados.  Iš viso Lietuvoje tarnaus per 200 olandų karių.

Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje jau dislokuota per 400 Vokietijos, 100 Belgijos karių,  anksčiau atvykusių  Nyderlandų karių dalis.  Į Ruklą kovinei grupei jau atgabenta per 250 transporto priemonių. Vokietijos pajėgų dislokavimas jau yra beveik baigtas. Norvegijos kariai į Lietuvą atvyks gegužę.

2017–2018 metais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai – iš viso apie 1, 2 tūkst. karių. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai.

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

Lietuvoje dislokuojamą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę nuolat sudarys štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa ir trys keturios kovinės kuopos. Be to, bus suformuoti įvairūs kovinės paramos vienetai. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį, pavyzdžiui, iškilus grėsmei, vykstant pratyboms ir pan., galės būti pastiprinta. Pastiprinimas planuojamas ir šią vasarą, kai numatytas intensyvus pratybų ciklas.

NATO bataliono kovinė grupė Lietuvoje yra pavaldi Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“. Batalionui bus vadovaujama pagal NATO vadovavimo ir valdymo procedūras. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė bus rotuojama kas pusę metų.

Lietuva ypač vertina Vokietijos ir kitų sąjungininkų pastangas, kuriomis siekiama stiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione.

NATO priešakinių pajėgų buvimas Lietuvoje – tai aiškus Aljanso solidarumo ir pasiryžimo ginti NATO teritoriją nuo bet kokio potencialaus agresoriaus demonstravimas.

NATO viršūnių sprendimu reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir Rusijos karinius veiksmus tokios kovinės grupės taip pat dislokuojamos Estijoje ir Latvijoje bei Lenkijoje. Joms vadovaus Jungtinė Karalystė, Kanada ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Visos keturios kovinės grupės bus pilnai dislokuotos iki 2017 metų birželio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi