Lietuvoje

2017.03.23 22:55

Tradicinės kinų medicinos savimasažą galima atlikti patiems

LRT KULTŪROS laida „Pažvelk į profesiją kitaip", LRT.lt2017.03.23 22:55

Atrodo, kad masažo paslapčių semtis nėra lengva, tačiau kai kuriuos veiksmus galima nesunkiai išmokti ir patiems. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro absolventė, masažuotoja Orinta Eitutavičienė pataria, kaip atlikti tradicinės kinų medicinos savimasažą. Masažo trukmė – 5–7 minutės ir jį rekomenduojama daryti ryte.

Pasak masažuotojos O. Eitutavičienės, tradicinė kinų medicina yra senovės Kinijoje sukurta medicinos ir filosofijos žinių sistema, skirta atkurti organizmo gebėjimą pagydyti save.

Senovės kinai visus gamtos reiškinius ir žmogaus organizme vykstančius procesus suskirstė į penkias grupes ir priskyrė penkiems elementams: vandeniui, medžiui, ugniai, žemei ir metalui. Todėl savimasažo metu yra veikiami taškai, kurie ne tik aktyvina energijos ir kraujo apytaką, balansuoja vidaus organų veiklą, bet ir harmonizuoja penkių elementų sistemą organizme.

Masažas pradedamas nuo kairės rankos mažiausio piršto, arba „širdies“ piršto, nes pirštuose prasideda arba baigiasi visi vidaus organų energetiniai kanalai.

Kaip atlikti tradicinį kinų medicinos masažą sau – laidos „Pažvelk į profesiją kitaip“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt