Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.21 09:01

Prezidentė „Vaikų linijoje“ aptars smurto ir patyčių problemas

ELTA 2017.03.21 09:01

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį lankysis „Vaikų linijoje“, kur su darbuotojais ir savanoriais aptars vaikų ir jaunimo emocinės būklės situaciją bei priemones sprendžiant smurto, patyčių ir žeminančio elgesio problemą, rūpinantis vaikų saugumu.

Patyčias šalyje patiria kas trečias vaikas. Emocinis smurtas plinta ne tik šeimoje, mokykloje, jo ypač daug ir elektroninėje, ir viešojoje erdvėje. Praėjusiais metais smurtą patyrė per 2000 vaikų. Nesulaukę pagalbos, smurtą patyrę jauni žmonės dažnai pakelia prieš save ranką – nemažėja iš gyvenimo pasitraukiančių mokinių skaičius.

Šalies vadovė pabrėžia, kad būtina stabdyti plintančią smurto epidemiją. Tam, kad situacija imtų gerėti, reikalingos bendros visuomenės pastangos ir efektyvi emocinės pagalbos tarnybų veikla.

Šiemet įsigalios Prezidentės inicijuotos Švietimo įstatymo pataisos, kurios padės sukurti kovos su smurtu ir patyčiomis sistemą šalies mokyklose. Šiuo metu tik vos daugiau nei pusė mokyklų vykdo prevencines programas, kad patyčių jų aplinkoje imtų mažėti. Įvairios emocinės pagalbos linijos išlieka labiausiai prieinamu ir kol kas efektyviausiu pirminės emocinės pagalbos šaltiniu. Vien „Vaikų linijoje“ pernai priimta apie 160 tūkstančių skambučių ir laiškų. Dėl patyčių kreipėsi beveik 3400 vaikų, o kiek daugiau nei 1000 kalbėjo apie savižudybę.

Jau aštuntąjį kartą Lietuvoje startuojanti „Vaikų linijos“ iniciatyva „Veiksmo savaitė „Be patyčių“ šiemet ragina matančius patyčias, fizinį ir psichologinį smurtą nelikti nebyliais liudininkais – būtina drąsiai ir aiškiai parodyti nepritarimą, pranešti apie smurtą, ištiesti pagalbos ranką aukai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi