Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.20 19:43

„Valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija lieka dirbti

Liepa Želnienė, 15min.lt 2017.03.20 19:43

Kelias dienas viešai priekaištais vieni kitiems žarstęsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir socialdemokratų atstovai pirmadienio pavakarę susirinko išsiaiškinti nesutarimų. Po pusantros valandos vykusio susitikimo partijos susitaikė. Dar ryte kalbėjęs apie savijautą it mažumos vyriausybėje premjeras Saulius Skvernelis vakare jau tvirtino, kad jos nė nebuvo susipykusios.

„Tai kad ir susipykę labai nebuvome. Darbas vyksta toliau“, – sakė S. Svernelis. Pasak jo, buvo aptarti artimiausi Seimo sesijos darbai, buvo aptarta, kaip galima sklandžiau bendradarbiauti ir nutarta daugiau kalbėtis. „Galime konstatuoti, kad koalicija toliau dirba ir priiminės tuos sprendimus, kuriuos reikalinga valstybei priimti“, – sakė jis. Pasak S. Skvernelio, suprantama, kad koalicijos partnerės nesutars visiškai visais klausimais, tačiau esą nutarta, kad pozicijos bus išsakomos iš anksto, o ne balsavimu.

„Daugiau reikia kalbėtis. Dar daugiau kalbėtis. Reikia tas savo pozicijas, kur yra nuomonių nesutapimai ir, matyt, liks, tai reikia iš karto pasakyti partneriams, pasakyti argumentus, dėl ko jie skiriasi, ir ieškoti būdų kaip, vėlgi, argumentais surasti tuos bendrus sprendimus arba kompromisus, jeigu reikia“, – sakė S. Skvernelis.

Koalicijos taryboje „valstiečiams“ atstovauja partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, premjeras Saulius Skvernelis ir Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė, Seimo nariai Povilas Urbšys ir Virginijus Sinkevičius. Socialdemokratai į susitikimą delegavo partijos pirmininką Algirdą Butkevičių, partijos frakcijos seniūnę Ireną Šiaulienę, jos pavaduotoją Juozą Oleką, Seimo vicepirmininką Gediminą Kirkilą ir Seimo narį Juozą Bernatonį.

Pirmadienį ryte premjeras S. Skvernelis susitikime su žurnalistais pareiškė, kad ši vyriausybė vis labiau panašėja į mažumos, nes niekada nežinai, ar sulauksi koalicijos partnerių paramos.

„Dėl kiekvieno esminės reformos, reikalingos valstybei, reikės ir reikia tartis iš esmės su atskiromis politinėmis jėgomis, nes požiūriai yra skirtingi, ypač į tuos procesus, kurie yra senai susiformavę kaip tam tikri simboliai. Mes šiandien dažnai sutariame, bet kai reikia išreikšti valią Seime, atsiranda įvairiausių priežasčių arba sprendimų, kurie yra siurprizai. Norint užsitikrinti sėkmę reikia darbuotis iš esmės su visomis Seimo frakcijomis individualiai“, – žurnalistams sakė jis. Dar ketvirtadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Seime sprendė, ar verta toliau dirbti koalicijoje su socialdemokratais, kurie nepalaikė vyriausybės teiktų Miškų įstatymo pataisų. Tuomet kalbėta, kad dauguma frakcijos narių norėtų keisti koalicijos partnerius.

Savo ruožtu socialdemokratų lyderis A. Butkevičius pirmadienį tikino, kad susitarimų nesilaiko ne jo vadovaujama partija, o patys „valstiečiai“. Pasak A. Butkevičiaus, socialdemokratams buvimas koalicijoje nėra gyvybiškai svarbus. „Siūlyčiau pirmiausia savo virtuvėje susitvarkyti, aiškiai pasakyti, ar koalicijoje socialdemokratai gali būti, ar jie mato tolimesnį tikslingumą buvimo, o jeigu ne, tai mes esame atsakingi už esančią padėtį Lietuvoje ir mes elgsimės labai atsakingai“, – sakė A. Butkevičius.

Klausiamas, ar po visų apsižodžiavimų dar mato socialdemokratus sėkmingai dirbančius koalicijoje, A. Butkevičius sakė, kad „valstiečiai“ yra pagrindinė koalicijoje frakcija, todėl jie turi aiškiai pasakyti, ar socialdemokratai joje dar reikalingi. Valdančiąją koaliciją sudaranti „valstiečių“ frakcija turi 56 balsus parlamente, koalicijos partneriai socialdemokratai turi 19 atstovų Seime. Opoziciniai konservatoriai – 31 nario frakciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi