Lietuvoje

2017.03.20 13:04

Kėdainiuose veidą apdegusiam berniukui gali reikėti operacijos

BNS2017.03.20 13:04

Kėdainiuose sekmadienį ketverių metų berniukas apdegė veidą, jam gali prireikti operacijos, sako jį gydantys medikai.

„Vakar pas mus pateko ketverių metų berniukas, nudegęs atvira liepsna. Traumos aplinkybės mums žinomos tiek, kad suaugę asmenys pilstė degius skysčius ir nukentėjo mažametis vaikas. Jo sužalojimai 2 B laipsnio, maždaug 7–8 procentai kūno paviršiaus, labiausiai nukentėjęs veidas“, – pirmadienį per spaudos konferenciją kalbėjo Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikos gydytoja Ramunė Degliūtė-Muller.

Vaikas bus gydomas ne mažiau kaip 2–3 savaites, bus tiriama jo rega.

„Pačios akytės neatrodo, kad labai nukentėjusios“, – kalbėjo medikė.

Pasak jos, kol kas sunku pasakyti, kokio sunkumo sužalojimus vaikas patyrė, tai turėtų paaiškėti po kelių dienų.

„Antro B laipsnio nudegimas laikomas pakankamai gilus. Dideliai daliai pacientų reikia daugkartinių perrišimų, negyvybingų audinių pašalinimo“, – sakė R. Degliūtė-Muller.

Vaikas yra sąmoningas, bendrauja. Bendrą jo būklę medikai vertina teigiamai.

Pasak jos, per metus klinikose gydoma apie 200 vaikų, patyrusių įvairius nudegimus. Dažniausi pacientai – vaikai iki trejų metų, jie dažniausiai nusipliko karštais skysčiais, paprastai – kava, arbata.

Vyresni vaikai dažniau nudega prisilietę prie karštų objektų.

Pasak gydytojų, tokiais atvejais pirmoji pagalba, kurią būtina suteikti nukentėjusiajam, yra vėsinti sužeidimo vietą vandeniu. Jeigu nudegęs žmogus yra su drabužiais, jų neplėšti.

Policijos duomenimis, nelaimė Kėdainių rajone esančiame Pašilių kaime sekmadienį įvyko, kai neblaivus 28 metų vyras, siekdamas laužavietėje įdegti ugnį, iš plastikinės talpos įpylė į ją skiediklio tirpalo. Plastikinė talpa, kuri buvo laikoma prie ugnies, vyro rankoje sprogo ir dėl to įsiplieskusi ugnis sužalojo patį vyrą ir šalia buvusius tris asmenis.

Policijos duomenimis, ugnį kūręs vyras patyrė kairės plaštakos nudegimas, jis gydomas ambulatoriškai.

Be apdegusio mažamečio nukentėjo prie laužavietės buvęs trylikametis, jis patyrė kairės plaštakos ir kirkšnies nudegimą, berniukas gydomas ambulatoriškai. Medikų pagalbos prireikė ir 1987 metais gimusiam vyrui, jis dėl veido nudegimo paguldytas į gydymo įstaigą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.