Lietuvoje

2017.03.20 13:20

A. Butkevičius išsidavė, kad „valstiečius“ spaudė dėl palaikymo M. Basčiui

Liepa Želnienė, 15min.lt2017.03.20 13:20

Lietuvos socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius stebisi premjero Sauliaus Skvernelio žodžiais, esą ši vyriausybė vis labiau panašėja į mažumos. Pasak A. Butkevičiaus, susitarimų nesilaiko ne tik socialdemokratai, bet ir „valstiečiai“.

„Ministras pirmininkas tokiu pareiškimu mane asmeniškai nustebino. Aš tikiuosi, kad ir mūsų frakciją nustebino. Daryti tokią išvadą ministrui pirmininkui, tai, pirmiausia, reiktų paaiškinti, dėl kokių priežasčių jis tai kalba ir tokias išvadas daro.

Mūsų ministrai dirba vyriausybėje, Seime kol kas nė vienas įstatymas, kurį pateikė vyriausybė, nebuvo atmestas. Jeigu vyksta debatai Seime ir, pavyzdžiui, socialdemokratai turi kitą požiūrį ir kitą nuomonę bei tai viešai išsako, tai daromos labai kategoriškos išvados. Aš manau, jos yra per anksti, tai neprideda solidumo ministrui pirmininkui“, – kalbėjo A. Butkevičius, reaguodamas į S. Skvernelio pareiškimą, esą vyriausybė jau panašėja į mažumos.

Anot jo, pirmiausia reikėtų kalbėtis su koalicijos partneriais, o tik paskui viešai prabilti apie nesutarimus. Koalicijos partneriai ketina susitikti pirmadienį vakare. A. Butkevičius sako, kad tuomet bus tiesiai paklausta, kas vyksta.

Pasak A. Butkevičiaus, socialdemokratų nepritarimas urėdijų pertvarkai „valstiečiams“ neturėjo būti naujiena. Ir tai, pasak jo, nebus vienintelis klausimas, kai socialdemokratai turės kitą nuomonę.

Socialdemokratų lyderio nuomone, ši reforma daroma beatodairiškai, negalvojant apie žmogų.

„Man tai kol kas susidaro tokia nuomonė, kad daugiau gyvenama lozungais, bet ne konkrečiais darbais, kurie ateityje būtų įvertinti teigiamais rezultatais“, – sako A. Butkevičius.

„Valstiečiai“ nesilaikė pažado dėl M.Basčio?

Tačiau jis atmetė kaltinimus, esą socialdemokratai ryte žada viena, o vėliau daro kita.

„Esu labai nustebintas. Koordinacinėje taryboje buvome susitarę, kad vieniems įstatymų projektams, kurie yra įregistruoti darbotvarkėje, pritarsime, kitiems nepritarsime. Jie kaip tik, balsuodami posėdžių salėje, šį susitarimą sulaužė“, – teigė A. Butkevičius.

Iš pradžių jis nenorėjo pasakyti, ką mini, tačiau galiausiai pripažino, kad su „valstiečiais“ buvo tartasi Mindaugo Basčio apkaltos klausimu.

„Įvairių klausimų buvo. Ne, aš galiu pasakyti, kad buvo susitarimas, kad mūsų tam tikri pasiūlymai bus įtraukti į Seimo nario Povilo Urbšio pateiktą nutarimą. O po to ir to nutarimo atsisakė, ir tų pasiūlymų nepriėmė“, – galiausiai pripažino A. Butkevičius.

Sprendžiant, ar suteikti įgaliojimus M. Basčio ryšius su Rusijos energetikos ir Lietuvos nusikalstamo pasaulio atstovais tirti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, socialdemokratas Artūras Skardžius bandė Seimui įpiršti mintį tyrimą praplėsti iki dabartinio susisiekimo ministro Roko Masiulio veiklos tyrimo. Tačiau to padaryti socialdemokratams nepavyko.

A. Butkevičius dar piktinosi, kad apie neva žodžio nesilaikančius socialdemokratus kalba S. Skvernelis, kuris esą net neišbuvo visame ketvirtadienį vykusiame koalicijos koordinacinės tarybos posėdyje, todėl neturėtų kalbėti apie jame pasiektus susitarimus.

„Tai kaip gali daryti tokias išvadas? Tai yra visiškai prasilenkianti su tiesa informacija“, – sakė A. Butkevičius.

Palieka spręsti „valstiečiams“

A. Butkevičius sako, kad socialdemokratams buvimas koalicijoje nėra gyvybiškai svarbus.

Jis tikino iki šiol vyriausybei ir ministerijoms neištaręs nė vieno kritiško žodžio, nors ne kartą yra viešai piktinęsis, kad „valstiečiai“ su koalicijos partneriais nesitaria, nesikalba.

„Tai buvo ne kritika, o patarimas jauniems politikams, kurie papuolė pirmą kartą į Seimą, kad geriausias rezultatas Seime yra pasiekiamas tada, kai yra kalbamasi, kai organizuojami bendri pasitarimai. Visa tai buvo pasakyta iš geros širdies“, – teigė socialdemokratų pirmininkas.

Dabar A. Butkevičius žodžių į vatą nebevynioja ir tiesiai rėžia žinantis, kad vyriausybės kanceliarijoje tvyro chaosas.

„Siūlyčiau pirmiausia savo virtuvėje susitvarkyti, aiškiai pasakyti, ar koalicijoje socialdemokratai gali būti, ar jie mato tolimesnį tikslingumą buvimo, o jeigu ne, tai mes esame atsakingi už esančią padėtį Lietuvoje ir mes elgsimės labai atsakingai“, – sakė A. Butkevičius.

Klausiamas, ar po visų apsižodžiavimų dar mato socialdemokratus sėkmingai dirbančius koalicijoje, A. Butkevičius sakė, kad „valstiečiai“ yra pagrindinė frakcija koalicijoje, todėl jie turi aiškiai pasakyti, ar socialdemokratai joje dar reikalingi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.