captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos pasieniečiai sulaikė į Latviją perkeltą sirą pabėgėlį

Į Latviją perkeltas pabėgėlis iš Sirijos išnuomotu automobiliu per Lietuvą bandė išvažiuoti į Vakarų Europą. Jį sustabdžiusiems Kalvarijos pasieniečiams siras pateikė neegzistuojančio pavyzdžio, vadinamąjį fantazijos, dokumentą, todėl atsidūrė areštinėje, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
VSAT nuotr.
VSAT nuotr.

Šeštadienį vakare VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė – Suvalkai, patikrinti sustabdė automobilį „Toyota RAV4“ latviškais numeriais. Jį vairavo 40-metis Sirijos pilietis. Jis pateikė pabėgėlio kelionės dokumentus, išduotus Latvijos institucijų.

Pasieniečiai pretenzijų sirui nebūtų turėję, jei užsienietis būtų pateikęs legalų vairuotojo pažymėjimą. Paprašytas parodyti tokį dokumentą, užsienietis Kalvarijos pasieniečiams ištiesė vadinamąjį fantazijos dokumentą, t. y. neegzistuojančio pavyzdžio. Jis teisėsaugos yra vertinamas kaip suklastotas vairuotojo pažymėjimas.

Sirijos pilietį pasieniečiai sulaikė ir uždarė į areštinę, o dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Pirmadienį popiet pasieniečiai ketina sulaikytąjį atvesdinti į teismą ir prašyti leidimo jį suimti.

Siro išsinuomota „Toyota RAV4“ saugoma Kalvarijos užkardoje.

Fantazijos dokumentais apsirūpinusių keliautojų pasieniečiai yra nustatę ir anksčiau. Tarp tokių atvejų jau būta ir „vairuotojų pažymėjimų“, ir diplomatinę nepriklausomybę „suteikiančių“ popierių, ir pasaulio piliečių „pasų“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...