Lietuvoje

2017.03.20 08:06

S. Skvernelio vyriausybei – 100 dienų

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.03.20 08:06

Sauliaus Skvernelio vyriausybei šią savaitę sukanka šimtas dienų. Ministrų kabinetas praėjusią savaitę patvirtino vyriausybės programos įgyvendinimo planą, kurio vieni svarbiausių prioritetų – didinti pensijas bei pertvarkyti pensijų fondus.

Pradėjęs eiti premjero pareigas S. Skvernelis žadėjo pokyčius be revoliucijų. Vienas pirmųjų žadėtų darbų – valstybinių įmonių pertvarka. Iš pareigų jau pasitraukė ilgamečiai „Lietuvos geležinkelių“, Registrų centro, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovai. 

Premjeras siekia įvykdyti miškų urėdijų pertvarką, tačiau jai priešinasi pačios urėdijos bei kai kurie politikai. 

Vyriausybė taip pat užsibrėžė, kad iki kadencijos pabaigos Lietuva Pasaulio banko sudaromame reitinge „Doing Business“ pakiltų šešiomis vietomis iki 15-os pozicijos. Vyriausybės plane taip pat įvardyti skurdo, socialinės atskirties ir pajamų nelygybės mažinimas, kova su šešėline ekonomika. 

Ekonomistai ministrų kabineto priemones vadina neaiškiomis ir labai abstrakčiomis. Taip pat pastebima, kad kai kurie tikslai vienas kitam prieštarauja. Nors didelę dalį priemonių specialistai vadina pozityviomis, tačiau jų efektyvumą ir galimus rezultatus sunku įvertinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.