captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos kariuomenės instruktoriai prisideda rengiant Gruzijos karius

Du Sausumos pajėgų Lukšos mokymo centro karininkai (kpt. Justas Kundrotas ir kpt. Vaidotas Sadauskas) 2017 m. kovo 13–17 d. Gruzijoje bendrame NATO ir Gruzijos mokymų ir vertinimo centre Krtsanisi mokė Gruzijos kariuomenės karius, kaip organizuoti, stebėti ir vertinti pratybas. Baigus kursus Gruzijos karininkams įteikti pratybų stebėtojų ir vertintojų sertifikatai, skelbia KAM.
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Lietuvos ekspertų pagalbos pravedant šį kursą paprašė Gruzijos kariuomenės vadas, atsižvelgdamas į teigiamą ir naudingą praėjusių metų patirtį. 2016 m. balandžio mėn. surengtame baziniame pratybų stebėtojų ir vertintojų kurse buvo parengta apie 40 Gruzijos karininkų, kurie buvo mokomi vertinti Gruzijoje vykdomas nacionalines skyriaus–būrio lygmens pratybas.

Dar vienas pratybų stebėtojų ir vertintojų parengimo kursas numatytas š. m. birželio mėn. Tikimasi, kad šie du tęstiniai Lietuvos instruktorių pravesti pratybų vertintojų kursai sudarys galimybę geriau planuoti pratybų kontrolės ir vertinimo procesą, įgalins Gruzijos kariuomenės karininkus ir seržantus dalyvauti pratybose ir vertinti kolegų darbą, leis tinkami pasiruošti ir įvertinti Gruzijoje vasarą vyksiančias tarptautines pratybas „Nobel Partner“.

Lietuva remia Gruzijos euroatlantinės integracijos siekius, dalyvauja NATO ir ES iniciatyvose, bendradarbiauja su Rytų partnerystės šalimis – Ukraina, Gruzija ir Moldova, ypatingai tokiose srityse, kaip pajėgumų vystymas bei atsparumas hibridinėms grėsmėms.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...