Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.18 11:40

D. Šakalienė atsiims pataisas, reikalaujančias pozityvios informacijos žiniasklaidoje

BNS 2017.03.18 11:40

Po kritikos dėl cenzūros „valstietė“ frakcijos Seime atstovė Dovilė Šakalienė sako atsiimsianti parlamente registruotas pataisas, kurios įpareigotų žiniasklaidą, kad bent pusę turinio sudarytų pozityvi informacija.

Su pačia Seimo nare šeštadienį BNS susisiekti nepavyko.

D. Šakalienė kartu su frakcijos kolegomis Zenonu Streikumi ir Robertu Šarknicku registravo Visuomenės informavimo įstatymo pataisą, kuria žiniasklaida būtų įpareigota ne mažiau nei pusėje skelbiamo turinio nurodyti teigiamą informaciją.

Parlamentarai siūlo nustatyti, kad informavimo priemonės turinyje „turi būti išlaikytos proporcijos tarp teigiamos (pozityvios) ir neigiamos informacijos“. Pataisomis numatoma, kad pozityvi informacija turi sudaryti ne mažiau kaip 50 procentų viso turinio, o pozityvios žinios būtų pateikiamos „informacinės programos pradžioje ar pirmuosiuose leidinio puslapiuose.“

Šios pataisos sulaukė daug kritikos. Pavyzdžiui, prezidentė Dalia Grybauskaitė jas pavadino nesusipratimu ir pažymėjo, kad „cenzūros laikai baigėsi prieš 27 metus“. Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad nei politikai, nei kiti asmenys neturi teisės reguliuoti žiniasklaidos turinio.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi