Lietuvoje

2013.04.27 20:55

Medžioklės įstatymas – palankesnis miško ir žemės savininkams

Salomėja Pranaitienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.04.27 20:55

Seimas pataisė Medžioklės įstatymą. Dabar jis bus palankesnis miško ir žemės savininkams. Taip pat, įstatymas numato gyventojams kompensuoti vilkų padarytą žalą.

Seimas pataisė Medžioklės įstatymą. Dabar jis bus palankesnis miško ir žemės savininkams. Taip pat, įstatymas numato gyventojams kompensuoti vilkų padarytą žalą.

Iki šiol daugiau paisyta medžiotojų interesų: jie gavę leidimus medžioja ir valstybės, ir privačiuose miškuose. Priimtos įstatymo pataisos, pasak jų rengėjų, yra palankesnės miško ir žemės savininkams nei iki šiol buvusi tvarka.

Skaičiuojama, kad miškų savininkų dabar – 240 tūkst., daugelis jų – smulkūs, valdantys po kelis hektarus. O medžiojančiųjų – maždaug 30 tūkstančių

„Šiuo įstatymu pasiektas kompromisas tarp miškų savininkų ir medžiotojų. Ir tai, kad dabar miško savininkai, priešingai nei anksčiau, gali nutraukti medžioklę savo plotuose“, – sakė aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Savininkas galės uždrausti savo miškuose medžioti, bet tuomet jis negaus išmokų  už žvėrių padarytą žalą. Be to, jei jis turi 100 ha miško, galės besąlygiškai įstoti į medžiotojų būrelį.

Neatsižvelgta į savininkų siūlymą leisti skaidyti  medžioklės plotą, dabar siekiantį 1000 ha, į smulkesnius sklypus. Tai esąs mažiausias plotas, kuriame gali gyventi žvėrių populiacija. Tačiau įteisinta galimybė susitarti dėl gretimų sklypų sujungimo, padidinant medžioklės plotą  iki 1000 ha.

Naujasis Medžioklės įstatymas numato atlyginti vilkų padarytus nuostolius gyventojams,ko nebuvo iki šiol.