Lietuvoje

2013.04.27 20:53

Danės krantinėms suteikti pavadinimai

Marija Gabrienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.04.27 20:53

Per Klaipėdą į Kuršių marias vingiuojančioms Danės krantinėms suteikti pavadinimai, kurie susiję su istorija ir buvusia dabartine veikla.

Per Klaipėdą į Kuršių marias vingiuojančioms Danės krantinėms suteikti pavadinimai, kurie susiję su istorija ir buvusia dabartine veikla.

Dar 1989 m. iš Klaipėdos jachtai „Lietuva“ išplaukus į legendinį žygį per Atlantą iki  Amerikos, ši krantinė buvo pavadinta „Buriuotojų“. Žygiui atminti čia pastatyti knechtai. Prieš porą metų bandyta įvardyti ir kitas krantines. Šiaurinį ragą jūrininkai siūlė pavadinti kapitono Liudviko Stulpino vardu. Tačiau pavadinimai su žmonių vardais uostamiestyje neprigyja. Ir tik šią savaitę savivaldybė palaimino 10 Danės  krantinių pavadinimų.

Pavadinimai Danės krantinėms suteikti nuo pat marių iki Mokyklos gatvės tilto. Tai yra istoriniai, geografiniai pavadinimai arba susiję su buvusia arba vykdoma veikla krantinėse.

Dešniajame upės krante atkarpa nuo upės žiočių iki įplaukos į Pilies uostą pavadinta „Šiaurinio rago“, o nuo jos iki Pilies tilto – „Muitinės“ krantine. Taip norėta įamžinti šimtą metų šioje vietoje stovėjusį senosios muitinės pastatų kompleksą, kuris visiškai sunaikintas prieš Antrąjį pasaulinį karą. Atkarpa nuo Pilies iki Biržos tilto gavo „Karliškosios“ pavadinimą.

„Karališkoji“ todėl, kad čia 1807–1808 metais buvo karalienės rezidencija. Čia gyveno Prūsijos karalienė Luiza ir karalius Feidrichas Vilhelmas“, – pasakojo Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistas Vidas Pakalniškis.

Nuo Pilies tilto krantinė vadinsis – „Laivadirbių“. Prie šios krantinės buvo nemažai įsikūrusių laivų statyklų. Kairiajame Danės krante atkarpos pavadintos „Pietinio rago“, „Žvejų“, „Buriuotojų“, „Meridiano“ ir „Pelyno“ vardais.

Lentelės su krantinių pavadinimais bus pritvirtintos vėliau, kai savivaldybės administracija tam suras pinigų.

Populiariausi

Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59
Skiepijimas nuo COVID-19 Marijampolėje
6

Lietuvoje

2021.04.14 14:25

Vyriausybė siūlo abiturientus susigrąžinti į mokyklas nuo gegužės, svarstomas naujas testavimo būdas darželiuose

nuo balandžio 26 dienos pradinukai blogesnės padėties savivaldybėse testuosis, atnaujinta 15.54
6