Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.27 20:53

Danės krantinėms suteikti pavadinimai

Per Klaipėdą į Kuršių marias vingiuojančioms Danės krantinėms suteikti pavadinimai, kurie susiję su istorija ir buvusia dabartine veikla.

Per Klaipėdą į Kuršių marias vingiuojančioms Danės krantinėms suteikti pavadinimai, kurie susiję su istorija ir buvusia dabartine veikla.

Dar 1989 m. iš Klaipėdos jachtai „Lietuva“ išplaukus į legendinį žygį per Atlantą iki  Amerikos, ši krantinė buvo pavadinta „Buriuotojų“. Žygiui atminti čia pastatyti knechtai. Prieš porą metų bandyta įvardyti ir kitas krantines. Šiaurinį ragą jūrininkai siūlė pavadinti kapitono Liudviko Stulpino vardu. Tačiau pavadinimai su žmonių vardais uostamiestyje neprigyja. Ir tik šią savaitę savivaldybė palaimino 10 Danės  krantinių pavadinimų.

Pavadinimai Danės krantinėms suteikti nuo pat marių iki Mokyklos gatvės tilto. Tai yra istoriniai, geografiniai pavadinimai arba susiję su buvusia arba vykdoma veikla krantinėse.

Dešniajame upės krante atkarpa nuo upės žiočių iki įplaukos į Pilies uostą pavadinta „Šiaurinio rago“, o nuo jos iki Pilies tilto – „Muitinės“ krantine. Taip norėta įamžinti šimtą metų šioje vietoje stovėjusį senosios muitinės pastatų kompleksą, kuris visiškai sunaikintas prieš Antrąjį pasaulinį karą. Atkarpa nuo Pilies iki Biržos tilto gavo „Karliškosios“ pavadinimą.

„Karališkoji“ todėl, kad čia 1807–1808 metais buvo karalienės rezidencija. Čia gyveno Prūsijos karalienė Luiza ir karalius Feidrichas Vilhelmas“, – pasakojo Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistas Vidas Pakalniškis.

Nuo Pilies tilto krantinė vadinsis – „Laivadirbių“. Prie šios krantinės buvo nemažai įsikūrusių laivų statyklų. Kairiajame Danės krante atkarpos pavadintos „Pietinio rago“, „Žvejų“, „Buriuotojų“, „Meridiano“ ir „Pelyno“ vardais.

Lentelės su krantinių pavadinimais bus pritvirtintos vėliau, kai savivaldybės administracija tam suras pinigų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi