Lietuvoje

2017.03.17 15:35

Policija šiemet planuoja įsigyti 500 naujų automobilių

BNS2017.03.17 15:35

Policija atnaujindama transporto parką šiemet planuoja įsigyti apie 500 automobilių, skirtų patruliuoti.

Kaip informuoja Policijos departamentas, automobiliai bus įsigyjami „priklausomai nuo turimo biudžeto“.

Metų pradžioje jau nupirkta 80 naujų automobilių, skirtų patruliuoti ir reaguoti. Šią savaitę komisariatams paskirstyta 19 lengvųjų patruliavimo automobilių „Škoda Superb Combi“, anksčiau – 17 mikroautobusų „Volkswagen Kombi“, 20 mažų furgonų „Volkswagen Caddy“ ir 24 didesnio pravažumo automobiliai „Škoda Yeti“.

„Įgyvendinant pokyčius policijoje, mažinamas pastatų skaičius, daugiau pareigūnų išeina dirbti į gatves, daug veiksmų bus atliekama įvykio vietoje. Kadangi automobilis tampa mobilia kompiuterizuota pareigūnų darbo vieta, kur pareigūnai praleis labai daug laiko, mūsų įsipareigojimas darbuotojams – padaryti jį maksimaliai patogų ir tinkamą naudoti 24 valandų režimu. Taip pat privalome atsižvelgti į nepravažiuojamus, duobėtus kelius, užstatytus kiemus, todėl numatėme, kad automobiliai būtų kiek galima labiau patvarūs“, – pranešime teigia policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Pasak jo, policija nemažai lėšų vėliau išnaudoja automobilių remontams, todėl ekonomiškai naudingiau nupirkti patvarius ir praktikoje pasiteisinusius modelius. Nors jie ir truputį brangesni, nei nupirkti iš karto pigesnius, bet tai vėliau atsiperka, mažiau investuojant į jų remontą.

Departamentas nurodo, kad automobiliuose įrengiama talpi bagažinė reikiamai technikai, įrengtos ištraukiamos lentynos apsaugos-gelbėjimo rinkiniui ar sulaikymui, įvykio vietos rinkinys – lagaminas, mikroautobusuose įrengiami stacionarūs, lengvuosiuose – ištraukiami ar sulankstomi staliukai apklausoms vykdyti, protokolams, pranešimams pildyti.

Policijos departamento biudžetas šiemet siekia 221 mln. eurų. Pernai policijos biudžetas siekė 210 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt