Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.17 15:41

Nuteista į šulinį savo sūnelį įmetusi motina

LRT.lt 2017.03.17 15:41

Kauno apygardos teisme penktadienį paskelbtas nuosprendis dvidešimtmetei K. A., kaltintai pasikėsinimu nužudyti savo kūdikį. Byla išnagrinėta neviešuose teismo posėdžiuose, rašoma pranešime spaudai.

K. A. kaltinta pasikėsinimu nužudyti mažametį, o būtent tuo, kad 2016 m. vasarį Šakių rajone, turėdama tikslą nužudyti savo bejėgiškoje būklėje dėl mažametystės esantį sūnų, įmetė jį į kieme esantį vandens šulinį, taip sukeldama realų pavojų jo gyvybei, tačiau nusikaltimo nebaigė, kadangi atbėgęs kaimynas rankomis ištraukė kūdikį iš šulinio, nunešė į namą, atlikęs dirbtinį kvėpavimą ir širdies masažą, jį atgaivino.

Kaltinamoji kalta prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Byloje nustatyta, kad ji išsigandusi to, ką padarė, nubėgo pas kaimyną pasakyti kas įvyko ir skambino į bendrąjį pagalbos centrą, pranešė apie įvykį, kvietė greitąją medicinos pagalbą, bandė išvengti sunkesnių padarinių, kas pripažinta jos atsakomybę lengvinančia aplinkybe. K. A. atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Teisėjų kolegija, įvertinusi kaltinamosios, liudytojų parodymus, specialistų išvadas ir kitus byloje esančius duomenis, konstatavo, jog K. A. kaltė yra įrodyta. Skiriant bausmę teismas vertino padaryto nusikaltimo pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, padarytos veikos motyvus, kaltinamosios asmenybę bei kitas aplinkybes. Atsižvelgta į tai, kad padarytas tyčinis labai sunkus nusikaltimas, kuris nebaigtas, nutrūko pasikėsinimo stadijoje, nusikaltimu sunkios pasekmės nekilo, po įvykio ir šiuo metu vaikas yra sveikas.

Kaltinamoji yra jauno amžiaus, neteista, galiojančių administracinių nuobaudų neturi, duomenų, kad ji būtų charakterizuojama neigiamai – nėra. Skiriant bausmę taip pat įvertinamos ir ekspertizių išvados apie K. A. sveikatos būklę. Teismas, atsižvelgdamas į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktiką tokio pobūdžio bylose, paskyrė švelnesnę bausmę – laisvės atėmimą 5 metams, ją atliekant pataisos namuose.

Nuosprendžiu patenkintas ir Kauno teritorinės ligonių kasos civilinis ieškinys, iš K. A. priteista 208,98 Eur.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Matai smurtą – netylėk, skambink 112 – galbūt Tu išgelbėsi vaiko gyvybę! Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi