Lietuvoje

2017.03.17 14:25

VRK įregistravo kandidatus papildomuose Seimo ir savivaldos rinkimuose

BNS2017.03.17 14:25

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį baigė registruoti kandidatus į Seimą vienmandatėje Anykščių–Panevėžio rinkimų apygardoje ir kandidatus į merus Jonavos bei Šakių rajonų savivaldybėse.

Dėl Seimo nario mandato varžysis 11 politikų. Kandidatais registruoti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Antanas Baura, Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė, teisingumo ministrės patarėja Auksė Kontrimienė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas eksparlamentaras Valentinas Stundys, Liberalų sąjūdžio kandidatas, Anykščių rajono tarybos narys Lukas Pakeltis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė Edita Tamošiūnaitė, Centro partijos keliamas televizijos prodiuseris Kristupas Krivickas, „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatas Romualdas Gėgžnas, Lietuvos liaudies partijos keliamas Egidijus Baltušis, savarankiškai išsikėlęs Vilniaus politikas Valentinas Šapalas, Darbo partijos kandidatas Ričardas Sargūnas ir nepriklausomas kandidatas Mindaugas Pauliukas.

„Visi jie surinko įstatyme numatytą parašų skaičių ir yra tinkami registruoti“, – per VRK posėdį sakė Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė

Parašų nepavyko surinkti „Drasos kelio“ kandidatui Einarui Vildei ir savo kandidatūrą kėlusiam Ričardui Krūminiui. Savo kandidatūrą kėlusi Ilona Stasiūnė pranešė nebeketinanti dalyvauti rinkimuose.

VRK sprendimu dėl Jonavos rajono mero pareigų kovos šeši kandidatai: socialdemokratų iškeltas Eugenijus Sabutis, liberalų – Remigijus Osauskas, konservatorių – Darius Mockus, „valstiečių“ – Bronislovas Liutkus, Darbo partijos – Rimantas Kiseliovas ir save išsikėlusi Alina Batulevičienė.

Šakių rajono mero rinkimuose dalyvaus penki politikai: socialdemokratų kandidatė Raminta Bastytė, Centro partijos atstovas Vidas Cikana, Darbo partijos kandidatė Dinara Gudaitienė, „valstietis“ Raimondas Januševičius ir konservatorius Edgaras Pilypaitis.

Seimo nario rinkimai Anykščių-Panevėžio apygardoje ir merų rinkimai Šakiuose bei Jonavoje vyks balandžio 23 dieną.

Laisva vieta Seime atsirado mandato atsisakius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovei Gretai Kildišienei. Ji paliko Seimą paaiškėjus, kad važinėja partijos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ automobiliu ir nepranešė apie prieš dešimtmetį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galbūt iš darbovietės pasisavintų lėšų. Tyrimas buvo nutrauktas, atlyginus žalą.

Šakiuose meras renkamas vietoje „valstiečio“ Juozo Bertašiaus. Jis atsistatydino, kai teismo buvo pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu. Jonavoje meras renkamas vietoje ūkio ministru tapusio socialdemokrato Mindaugo Sinkevičiaus.