Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.16 22:46

V. Adamkus: turime gerbti kiekvieno žmogaus nuomonę, netgi su ja nesutikdami

Pasaulis keitėsi visada, technologijos ir politiniai procesai jį reikšmingai keičia ir dabar, tačiau keičiantis pasauliui svarbiausia – prisiminti nekintančias, tūkstančius metų išsilaikiusias vertybes ir ant jų kurti savo gyvenimo pagrindą bei statyti Lietuvą, trečiadienį Vilniuje įsikūrusiame „Pianoman“ bare maždaug šimtui jaunų žmonių sakė prezidentas Valdas Adamkus.  

Aš didžiuojuosi jūsų tėvais. Didžiuojuosi ir jumis, kadangi jūsų rankose yra ateitis. Nepaisant visų blogybių aplinkui, jūs ir jūsų draugai, jūsų kartos žmonės yra tie, kurie dabar kuria dalykus, kuriais galime džiaugtis“, – sakė V. Adamkus, kuris dalyvavo artėjančio Lietuvos valstybės šimtmečio Neformalaus Lietuvos jaunųjų signatarų klubo (NLJSK) suorganizuotoje diskusijoje.

Prezidentas prisiminė tarpukario Lietuvos pasiekimus. Anot jo, 1918 m. sukūrus nepriklausomą valstybę pradėti teko beveik nuo plyno lauko, bet per 22 metus Lietuva pasiekė daug tiek ekonomikoje, tiek kultūroje.

„Jūsų ir mano pareiga – išlaikyti tai ir eiti į priekį“, – sakė V. Adamkus.

Nors 50 sovietinės okupacijos metų, pasak jo, slopino lietuvių talentus, dabar šalis vėl turi galimybę atsiverti.

„Pasaulis yra atidaręs mums duris. Mes turime atidaryti pasauliui duris. Ir tuo pačiu gyventi vertybėmis, kurios yra bendros kiekvienam žmogui“, – sakė V. Adamkus.

V. Adamkus pripažino, kad jam skaudu žiūrėti į daugelį dalykų, kurie dabar vyksta Lietuvoje. Jis pabrėžė matantis, kad daug Lietuvos gyventojų nieko nebesitiki iš ateities, o kiti savo ruožtu piktnaudžiauja demokratija, ją išnaudodami saviems tikslams.

„Norėčiau, kad vasario 16-oji būtų ta diena, kai kiekvienas iš mūsų grįžtume prie tikrųjų vertybių, kurios, mano supratimu, šiandien yra pažeistos. Mes turime gerbti kiekvieno žmogaus nuomonę, netgi su ja nesutikdami, ir dirbti valstybės žmonių gerovei. (…) Tada pasuksime link tokios Lietuvos, kokią aš įsivaizduoju“, – teigė prezidentas.

Taip pat V. Adamkus sakė nesmerkiantis žmonių, kurie apsisprendžia emigruoti.

„Aš manau, kad jie širdyse išlaiko meilę Lietuvai. Leiskime laisviems žmonėms laisvame pasaulyje apsispręsti, kas jiems geriausia“, – kalbėjo prezidentas.

Baigdamas diskusiją V. Adamkus linkėjo jaunimui tikėti savimi, gerbti kitus ir dirbti dėl Lietuvos, kokią jauni žmonės nori matyti.

Neformalus Lietuvos jaunųjų signatarų klubas pradėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio 12 renginių ciklą, kuris tęsis visus metus. Pradedant nuo 2017 metų kovo, NLJSK kiekvieno mėnesio 16-ą dieną iki pat 2018 Vasario 16-osios, planuoja kviesti į renginius, apžvelgsiančius ir pristatysiančius pasiekimus ir laimėjimus vienoje iš Lietuvai svarbių meno, kultūros, istorijos, politikos, sporto, kulinarijos, kino ir kitų sričių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi