Lietuvoje

2017.03.16 19:55

Atskleistas prostitucijos tinklas, į kurį įsitraukę net aukštosios mokyklos darbuotojai

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.03.16 19:55

Kauno pareigūnai atskleidė prostitucijos tinklą. Dvylika merginų iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lotynų Amerikos buvo pardavinėjamos įvairiuose Lietuvos miestuose. Pusę jų atlygio atitekdavo šios nusikalstamos veikos organizatoriams – aštuoniems lietuviams, tarp kurių – ir aukštosios mokyklos darbuotojai.

Visiems pareikšti įtarimai ir paskirtos griežtos kardomosios priemonės. Neatmetama, kad įtariamųjų ratas gali didėti. Merginų buvo ieškoma internetu siūlant gerai apmokamą darbą Lietuvoje.

„Visos merginos įtrauktos į šią veiką žinojo, kuo užsiims, ir kokiu tikslu jos pakviečiamos ir atvyks į Lietuvą. Jos visos yra pilnametės, tačiau atkreiptinas dėmesys, kad per vieną dieną šios bendrininkų grupės pajamos buvo 1 tūkstantis eurų“, – sakė Kauno apyg. prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo sk. vyr. prokuroras Tomas Staniulis.

Kaip atskleidžia Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininkas Giedrius Skladas, merginos savo veiklą vykdė Šiauliuose, Klaipėdoje, Vilniaus ir Kauno miestuose, tačiau dėl saugumo sumetimų buvo vežamos iš vieno miesto į kitą. Apie tai, kad teikiamos tokio pobūdžio paslaugos, buvo informuojama internete.

Sulaikymo metu buvo atliktos kratos prostitucijos organizatorių, merginų gyvenamosiose vietose, viešbučiuose, kuriuose buvo apgyvendinamos jaunos moterys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.