Lietuvoje

2017.03.16 19:13

Šiaurės ir Baltijos valstybių atstovai aptarė pagrindinius iššūkius regionui

LRT.lt2017.03.16 19:13

Kovo 16 dieną Osle vykusiame  Šiaurės ir Baltijos valstybių (Nordic Baltic Eight, NB8) tradiciniame Užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių susitikime aptarti bendradarbiavimo Jungtinių Tautų organizacijoje, padėties Ukrainoje, santykių su Rusija bei regiono saugumo klausimai, taip pat „Brexito“, Europos ateities ir migracijos iššūkiai, rašoma URM pranešime spaudai.

Susitikime dalyvavęs užsienio reikalų viceministras Neris Germanas pažymėjo, kad šiuo metu Šiaurės ir Baltijos regionas susiduria su saugumo iššūkiais, kuriuos norint sėkmingai įveikti kaip niekada svarbios  regiono šalių koordinuotos pastangos ir solidarumas tiek daugiašaliuose forumuose, tiek regioniniame lygmenyje.

„Ypač svarbus glaudus bendradarbiavimas stiprinant regiono saugumą, koordinuojant pozicijas Rytų kaimynystės politikos atžvilgiu, kovojant su propaganda ir įgyvendinant regioninius infrastruktūros projektus“, – teigė N. Germanas.

Viceministras taip pat dar kartą atkreipė dėmesį į Baltarusijoje įgyvendinamą atominės elektrinės projektą, kuris pažeidžia tarptautinius branduolinės saugos ir aplinkosaugos standartus.

„Astravo atominės elektrinės saugumas yra iššūkis ne tik Lietuvai, bet ir visam mūsų regionui, todėl privalome šį klausimą kelti visuose regioniniuose ir tarptautiniuose forumuose“, – pažymėjo N. Germanas.

Šiaurės ir Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos – bendradarbiavimo ribose šių šalių politikai, diplomatai ir ekspertai keičiasi nuomonėmis ir koordinuoja veiksmus sprendžiant regionui svarbius klausimus. 2017 metais šį bendradarbiavimą koordinuoja Norvegija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.