Lietuvoje

2017.03.16 19:37

Suimti įtariamieji dėl galimai neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų Šiaulių mokyklose

LRT.lt2017.03.16 19:37

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj kreipėsi į teismą, prašydamas suimti dvi įtariamąsias byloje dėl galimai neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų Šiaulių miesto mokyklose, rašoma pranešime spaudai.

Prokuroro prašymas suimti progimnazijos direktorę A. I. ir buhalterę R. A. buvo patenkintas. Šiaulių apylinkės teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 10 parų. Prašymas skirti griežčiausią kardomąją priemonę buvo motyvuotas tuo, kad įtariamosios būdamos laisvėje gali trukdyti procesui. Be to, šios įtariamosios 6 mėnesiams buvo nušalintos nuo pareigų.

Visi įtariamieji buvo apklausti. Kyšininkavimu įtariamai Medelyno progimnazijos direktorei bei papirkimu ir apgaulingos apskaitos tvarkymu įtariamam neskaidriuose pirkimuose dalyvavusios įmonės vadovui ir vienam šios įmonės darbuotojui skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Primename, kad antradienį STT Šiaulių valdybai pradėjus ikiteisminį tyrimą, įtariama, jog Šiaulių sporto gimnazijoje, „Rasos“ ir Medelyno progimnazijose viešieji pirkimai, perkant tam tikras aptarnavimo paslaugas, buvo organizuojami neskaidriai – sudarant išskirtines sąlygas juos laimėti vienai aptarnavimo paslaugas Šiauliuose teikiančiai įmonei, o už išskirtinai palankių sprendimų priėmimą, ankstesnių sutarčių galiojimo pratęsimą, įmonės atstovai ne kartą mokyklų atstovams atsilygino kyšiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.