Lietuvoje

2017.03.16 19:34

Sudarė komisiją dėl apkaltos parlamentarui M. Basčiui

ELTA, LRT.lt 2017.03.16 19:34

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui pavesti Seimo Nacionaliniam saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) atlikti tyrimą dėl Seimo nario Mindaugo Basčio ryšių galimai keliamų grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui ir sudarė komisiją dėl apkaltos. Parlamentarai ketina suteikti NSGK laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimus.

Ketvirtadienį Seimas pritarė tokiam Seimo nario konservatoriaus Arvydo Anušausko siūlymui. Analogišką pasiūlymą buvo įregistravusi ir „valstiečių“ atstovė Agnė Širinskienė, tačiau jį atsiėmė.

NSGK turės pateikti savo išvadas iki balandžio 14 d. Už nutarimo projektą po svarstymo balsavo 87 Seimo nariai, 1 buvo prieš, susilaikė 18 parlamentarų. Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis Seimo sprendimą pavadino „saliamonišku“.

Neapsiriboti vien tik M Basčiu, o išplėsti šį tyrimą siūlęs socialdemokratas Artūras Skardžius apgailestavo, kad tokiam jo siūlymui nebuvo pritarta, o „Seimas važiuoja buldozeriu“. Seimo nariui P. Gražuliui paprašius perregistruoti ir patikslinti šį siūlymą, Seimas projekto priėmime padarė valandos pertrauką.

Seimas sudarė specialiąją tyrimo komisiją pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą M. Basčiui pagrįstumui ištirti bei išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti. Už tai numatantį Seimo nutarimą balsavo 78 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 9 parlamentarai.

Specialioji tyrimo komisija sudaryta iš 12 Seimo narių: Vytauto Bako, Dainiaus Gaižausko, Arvydo Nekrošiaus, Agnės Širinskienės, Virginijaus Sinkevičiaus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija), Arūno Gelūno (Liberalų sąjūdžio frakcija), Rimo Andrikio (frakcija „Tvarka ir teisingumas“), Arvydo Anušausko, Agnės Bilotaitės, Stasio Šedbaro (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Jaroslavo Narkevičiaus (Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija), Juozo Oleko (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija).

Komisijos pirmininku paskirtas Seimo narys D. Gaižauskas, pirmininko pavaduotoju – Seimo narys A. Anušauskas. Komisijai tyrimą atlikti ir išvadą parengti pavesta iki gegužės 1 d.

Grupė Seimo narių surinko 45 parlamentarų parašus, kad Seimo nariui M. Basčiui būtų pradėtas apkaltos procesas. „2017 m. kovo 9 d. viešumoje pasirodė informacija, jog Valstybės saugumo departamentas (VSD) nesuteikė Seimo nariui Mindaugui Basčiui leidimo dirbti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma ,,Visiškai slaptai” dėl nuolatinių ir niekur viešai nedeklaruotų jo ryšių su Rusijos Federacijos verslo ir valstybinių įmonių atstovais bei fiziniais asmenimis. Šie nedeklaruoti ryšiai kelia pagrįstą įtarimą, jog M. Bastys veikė atstovaudamas ne Lietuvos, bet kitos valstybės interesus, taip sulaužydamas duotą Seimo nario priesaiką“, – teigiama Seimo narių teikime.

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35