Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.16 19:35

NATO generolas: JAV karių buvimas regione ir taip yra praktiškai nuolatinis

BNS 2017.03.16 19:35

JAV karių buvimas regione ir taip yra praktiškai nuolatinis, sako vyriausiasis NATO pajėgų Europoje vadas Curtisas M. Scaparrotti, Lietuvai prašant amerikiečių karius šalyje dislokuoti nuolat, o ne rotaciniu pagrindu.

„Mūsų pajėgos čia dislokuotos 365 dienas per metus“, – žurnalistams ketvirtadienį Vilniuje sakė C. M. Scaparrotti.

„Norėčiau šioje vietoje turėti šiek tiek lankstumo. Todėl tai galėtų būti ir ne nuolatinis dislokavimas – visgi dėl mūsų čia esančių pajėgų tai bus beveik tas pats“, – pridūrė jis.

Reaguodama į Rusijos intervenciją Ukrainoje JAV nuo 2014 metų kiekvienoje Baltijos šalyje dislokuoja po maždaug 150 karių. Šiemet Lenkijoje buvo dislokuota JAV karių brigada.

C. M. Scaparrotti sakė, kad batalionas JAV karių birželio ir liepos mėnesiais rotuosis Lietuvoje ir dalyvaus pratybose „Kardo kirtis“.

Jis taip pat pranešė, jog dar vienas amerikiečių batalionas Baltijos šalyse bus rotuojamas šių metų rugsėjį. Šį mėnesį Baltarusijoje ir Rusijoje vyks pratybos „Zapad 2017“.

„Geopolitinė situacija Europoje išlieka įtempta, didžioji kaimynė toliau žvangina ginklais“, – spaudos konferencijos metu sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

„Susitikimo metu išreiškiau lūkestį, kad JAV karius Lietuvoje matysime tiek artėjant Rusijos pratyboms „Zapad 2017“, tiek ir po jų“, – pridūrė jis.

Šiemet kiekvienoje Baltijos šalyje taip pat dislokuojama po bataliono dydžio vienetą. Vokietijoje kuriamam batalionui vadovauja Vokietija.

Lietuvos pareigūnai pastaruoju metu ne kartą ragino JAV pajėgos regione dislokuoti nuolat, o ne rotaciniu pagrindu. Pasak jų, tai užtikrintų dar geresnį Rusijos atgrasymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi