Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.16 17:40

VRM atliks tyrimą dėl K. Pūko į Seimą įnešto ginklo

BNS 2017.03.16 17:40

Vidaus reikalų ministerija (VRM) atliks tyrimą dėl parlamentaro Kęstučio Pūko į Seimą įnešto ginklo, patvirtino vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

„Atliksim tyrimą, pasižiūrėsim, tikriausiai jis (K. Pūkas) sakys, kad nežinojo, kad yra toks draudimas, sunku pasakyti (kokios sankcijos gresia), apie nuobaudas kalbėti dar anksti. Pareigūnai surinks informaciją, ministerija gaus visus duomenis, įvertins, gal svarstys policija gal dėl šaunamojo ginklo ribojimo“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė E. Misiūnas.

Ministras patvirtino, kad įnešti ginklą į Seimą draudžia parlamento vidaus taisyklės, tačiau nemano, kad tokį draudimą reiktų įtvirtinti įstatymo lygiu, kaip kad svarsto Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

„Seimo patvirtintoje tvarkoje numatyta 12 punktų, daiktai, kuriuos draudžiama įnešti į Seimą, vienas jų yra šaunamieji ginklai, pirotechnikos įrenginiai ir visa kita. Ten aiškiai pasakyta, kad draudžiama įsinešti į Seimą šaunamąjį ginklą. Įstatymu to nėra reglamentuota, bet skaitant Seimo vidinę tvarką labai aiškiai pasakyta, kad įsinešti šaunamuosius ginklus į Seimą draudžiama. Įstatymas yra bendrasis teises aktas, yra bendros nuostatos, nurodyti bendri principai, o čia Seimas pasitvirtinęs savo tvarką, manau, (įstatymo pataisų) nereikia“, – kalbėjo ministras.

Po incidento, kai parlamentaras K .Pūkas kabinete Seime laikė ginklą, nors tai draudžia parlamento vidaus tvarka, ginklų turėjimo Seimo rūmuose tvarką NSGK vadovas siūlo reglamentuoti įstatymo lygiu.

„Kiek man suteikė pirminės informacijos, ginklo nešiojimo tvarką Seime nustato Seimo valdyba. Galvočiau, kad to nepakanka, reikėtų tai kelti į įstatymą, galbūt į Seimo statutą. Dabar tariamės su Vidaus reikalų ministerija, kaip apsaugoti žmones nuo savęs pačių“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė V. Bakas.

Pagal dabar nustatytą tvarką, įsinešti ginklo į parlamento rūmus negalima, juos reikia palikti specialioje saugioje vietoje. Tačiau į Seimą įeinantys parlamentarai nėra tikrinami apsaugos darbuotojų.

Ketvirtadienį Seimo narys K. Pūkas legaliai turimą ginklą pristatė parlamento apsaugai, politikas jį buvo įsinešęs į Seimą, BNS patvirtino Vadovybės apsaugos departamento (VAD) direktorius Rymantas Mockevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi