Lietuvoje

2017.03.16 10:54

Patvirtinta Seimo pavasario sesijos darbų programa

LRT.lt2017.03.16 10:54

Seimas posėdyje patvirtino pavasario sesijos darbų programą, kurioje daugiau kaip 450 teisės aktų projektų (be lydimųjų). Už tai numatantį Seimo nutarimą balsavo 81 Seimo narys, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 17 parlamentarų, rašoma pranešime.

Pavasario sesijoje tarp pagrindinių prioritetinių Seimo darbų – užtikrinti konkurencingą ekonomikos plėtrą, saugią valstybę ir darnią, atsakingą ir sveiką visuomenę, taip pat didinti švietimo, kultūros ir mokslo kokybę, viešojo sektoriaus efektyvumą ir skaidrumą.

Sesijoje bus svarstomi projektai dėl Seimo narių skaičiaus, jų atostogų reglamentavimo, Vyriausiosios rinkimų ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisijų depolitizavimo, įstaigų vadovų rotacijos ir kadencijų ribojimo. Taip pat įdarbų programą įtraukti klausimai, kuriais numatoma tobulinti vaiko teisių ir apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje sistemą, įgyvendinti valstybinių miškų valdymo pertvarką, svarstyti Darbo kodeksą, kuris labiau atitiktų darbuotojų ir darbdavių interesus, sudaryti prielaidas vaistų kainų mažėjimui, naujai reglamentuoti reikalavimus valstybės tarnautojo kompetencijai, įtvirtinti kompleksines alkoholio prieinamumo ir vartojimo mažinimo priemones, numatyti gynybos finansavimo didinimą ir kt.

Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 137, prezidentė Dalia Grybauskaitė – 10, Seimo nariai (frakcijos) – daugiau kaip 200 įstatymų projektų. Be to, sesijoje bus išklausytas šalies vadovės D. Grybauskaitės metinis pranešimas, vyriausybės metinė veiklos ataskaita.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką sesijos metu, nuo kovo 10 d. iki birželio 30 d., planuojama surengti apie 50 posėdžių.

Daugiau informacijos apie sesijos darbų programą galite rasti čia.
 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.