Lietuvoje

2017.03.16 10:38

Vilniaus daugiabučiuose bus atliekamas termošokas

Gražvyda Grigaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.03.16 10:38

Siekiant užkirsti kelią legioneliozei, nuo ketvirtadienį visuose Vilniaus daugiabučiuose ir kituose pastatuose bus atliekami  vadinamieji termošokai. Mirus trims legionelėmis užsikrėtusiems žmonėms, Vilniuje buvo paskelbta ekstremali padėtis. Bakterijų židiniai buvo nustatyti trijuose daugiabučiuose namuose.

Prevenciškai karšto vandens sistemų terminė dezinfekcija daugiabučiuose, ugdymo, globos, gydymo įstaigose bus atliekama iki kovo 23 d. Kada ir kokiu laiku bus vykdomas termošokas, gyventojus informuos jų namų valdytojai ar karšto vandens sistemos prižiūrėtojai. 

Nurodytu metu į daugiabučius bus tiekiamas iki 66 laipsnių pakaitintas vanduo, tad gyventojai raginami bent 5 minutėms atsukti maišytuvus ir leisti karštą vandenį. Taip būtų sunaikintos pavojingos legionelių bakterijos. Gyventojams taip pat nerekomenduojama patiems vežti vandenį į laboratorijas tirti, kadangi tinkamai paimti vandens mėginį gali tik specialistai. Ar bus atšaukta ekstremali situacija Vilniuje, paaiškės po savaitės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.