Lietuvoje

2017.03.15 21:25

Vilniuje įvyko pirmoji Garbės konsulų asociacijos asamblėja

Ieva Balsiūnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.03.15 21:25

Vilniuje vyko pirmoji skirtingoms pasaulio šalims atstovaujančių Garbės konsulų asociacijos Lietuvoje generalinė asamblėja. Konsulus skiria tos šalies, kuriai atstovauja, užsienio reikalų ministras, įgaliojimus suteikia ir Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministras.

Linas Aldonis, Maroko karalystės garbės konsulas Lietuvoje, naujai išrinktas Garbės konsulų asociacijos prezidentas. Jis – vienas iš 44 šiuo metu Lietuvoje paskirtų garbės konsulų. Pagrindinis L. Aldonio ir kitų konsulų veiklos tikslas – atstovauti, reprezentuoti užsienio šalį.

„Veikla labiau vykdoma visuomeniniais pagrindais ir, aišku, pagrindinė užduotis yra atstovauti šaliai, atstovauti Marokui. Turime padėti Maroko piliečiams, kurie yra Lietuvoje, stiprinti ryšius tarp Lietuvos ir Maroko visose srityse“, – sakė L. Aldonis.

Konsulai padeda užmegzti bendradarbiavimą  tarp savivaldybių, kitų organizacijų, verslo įmonių, atlieka ambasadų pavestas užduotis. Jeigu nėra tos šalies ambasados Lietuvoje, dažnai atlieka ir ambasadų funkcijas, pavyzdžiui, išduoda vizas ar leidimus.

Monako garbės konsulas Linas Gusarovas sako, kad konsulo pareigos – tai visų pirma yra atstovaujamos šalies pasitikėjimas.

Aktyviausi 24 garbės konsulai Lietuvoje priklauso garbės konsulų asociacijai.

„Šiandien generalinėj asamblėjoj aptarinėjom, kokią mes galėtume pradėti labdaringą veiklą, ar sugalvoti kokią visuomeninė iniciatyvą, tuomet tai praskaidrintų mūsų nuobodžią veiklą – rūpinimąsi vien teisėmis ir pareigomis“, – sakė buvęs Garbės konsulų asociacijos prezidentas Vaidotas Sankalas.

Užsieniui atstovaujantys garbės konsulai dirba Vilniuje, ir miestuose, kur nėra ambasadų – Marijampolėje, Trakuose, daugiausia Kaune ir Klaipėdoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.