Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.15 19:15

Seimo komisija siūlo neleisti P. Gražulio traukti baudžiamojon atsakomybėn

BNS 2017.03.15 19:15

Seimo komisija siūlo neleisti traukti „tvarkiečio“ Petro Gražulio baudžiamojon atsakomybėn byloje dėl piketo prie prokuroro Irmanto Mikelionio namų.

Už tai, kad būtų tenkinamas generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymas panaikinti P. Gražulio teisinį imunitetą, balsavo penki komisijos nariai, o keturi buvo prieš ir vienas susilaikė, lėmė prieš prokuroro prašymą pasisakiusio komisijos pirmininko socialdemokrato Algimanto Salamakino balsas, BNS informavo konservatorė Monika Navickienė.

„Norėjo išlaikyti P. Gražulį politiškai saugiai, neleisti prokurorui iki galo ištirti bylos, dėl kurios kreipėsi į Seimą. Mano supratimu, tokiu būdu trukdoma teisėsaugai dirbti savo darbą“, – BNS sakė konservatorė.

Pasak jos, už P. Gražulio imuniteto panaikinimą balsavo konservatorių bei liberalų atstovai bei vienas „valstietis“, tuo tarpu socialdemokratas A. Salamakinas, „tvarkietis“ Rimas Andrikis, „valstiečiai“ Vida Ačienė bei Petras Nevulis buvo prieš, o Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Česlavas Olševkis susilaikė.

Su komisijos pirmininku A. Salamakinu BNS kol kas susisiekti nepavyko.

Generalinis prokuroras į Seimą prašydamas panaikinti P. Gražulio teisinę neliečiamybę kreipėsi antradienį. Kreipimąsi išnagrinėjusi Seimo komisija pateikia išvadą, ar rekomenduoja Seimui naikinti parlamentaro imunitetą, ar ne. Galutinį sprendimą priims Seimas.

P. Gražulio teisinę neliečiamybę norima panaikinti, kad jį būtų galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl piketo prie prokuroro I. Mikelionio namų. Seimo narys šioje byloje jau buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

„Tvarkos ir teisingumo“ atstovas P. Gražulis tuo tarpu tvirtina esąs persekiojimas už prokuratūros kritiką, o sprendimą pradėti bylą dėl nesankcionuoto piketo prie prokuroro namų prilygina grįžimui į sovietmetį.

„Grįžta Stalino laikai. Grubiai pažeidė Konstituciją generalinis prokuroras, nes draudžiama persekioti už kritiką. Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ir pareigūnų darbą“, – žurnalistams Seime antradienį sakė P. Gražulis.

„Aš pats kreipiuosi į teismą ir skundžiu generalinį prokurorą dėl to, kad jis persekioja mane už prokuratūros kritiką“, – piktinosi P. Gražulis. 

Praėjusios kadencijos Seimo nariai „tvarkiečiai“ P. Gražulis, Kęstas Komskis ir Valdas Vasiliauskas piketu reagavo į I.Mikelionio pareiškimą, kad prašys Europos Parlamentą panaikinti tuometinio partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio europarlamentaro Rolando Pakso neliečiamybę galimos korupcijos byloje. Iš šių protesto dalyvių Seimo nariu buvo perrinktas ir teisinę neliečiamybę turi tik P. Gražulis, be Seimo leidimo jo negalima traukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti laisvę.

E. Pašilis antradienį pranešė, kad K. Komskiui ir V. Vasiliauskui jau pateikti įtarimai.

E. Pašilio teigimu, savo veiksmais P. Gražulis siekė daryti psichologinį poveikį prokurorui, trukdė tirti rezonansinę bylą, bandė paveikti tyrimo eigą.

Už trukdymą prokuroro veiklai Baudžiamajame kodekse numatyti viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi