Lietuvoje

2017.03.15 17:12

Seimo pirmininko raginimo trauktis M. Bastys neišgirdo

Liepa Želnienė, 15min.lt2017.03.15 17:12

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako paraginęs savo buvusį pavaduotoją Seimo narį Mindaugą Bastį trauktis iš Seimo, tačiau šis patarimo neišgirdęs. „Aš jam pasakiau, kad geriausias būdas nesipurvinti“, – sakė V. Pranckietis, tačiau M.Bastys esą priežasčių trauktis sakė nematantis.

„Imsis rytoj Seimas. Yra pateikti abu projektai abiejų komisijų. Yra ir pateikimas, ir svarstymas, ir priėmimas abiejų komisijų“, – teigė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas kartojo pats balsuosiantis už abiejų komisijų sudarymą. Klausiamas, ar jos nedubliuos viena kitos darbo, V. Pranckietis tikino, kad geriau taip, nei nedaryti nieko.

„Geriau dvi nei nė vienos. Svarbu rezultatas“, – sakė jis.

Jis neabejojo, kad ketvirtadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija pritars abiejų komisijų kūrimui.

V. Pranckietis aiškino, jog dvi komisijas nutarta burti todėl, kad teisininkai nesutaria dėl Konstitucinio Teismo išaiškinimo interpretavimo – ar tikrai apkalta gali būti vertinama M. Basčio veikla po praėjusių metų lapkričio 14 dieną duotos Seimo nario priesaikos.

Kol kas Valstybės saugumo departamento pateiktoje medžiagoje, pasak V. Pranckiečio, tiesiogiai nekalbama apie Seimo nario veiklą pastaraisiais mėnesiais.

„Ten yra kaip tęstinė veikla įvardinta. Ta tęstinė, ar po priesaikos yra, tai reikėtų paprašyti daugiau medžiagos iš VSD, tada galėtume mes spręsti“, – teigė Seimo pirmininkas.

V. Pranckietis apgailestavo, kad Seimas pavasario sesiją pradeda ne nuo darbų, o nuo apkaltų ir apsivalymo.

„Mes turime programą, turėtume priiminėti įstatymus, kurių laukia žmonės, o dabar dar turime susivelti su šitom komisijom“, – kalbėjo jis.

Todėl V. Pranckietis apgailestavo, kad nei M.Bastys, nei seksualiniu priekabiavimu įtariamas Kęstutis Pūkas patys iš Seimo nesitraukia.

Valdantieji „valstiečiai“ ir socialdemokratai antradienį pradėjo apkaltos procedūrą M. Basčiui, apie kurio neskaidrius ryšius su Rusijos energetikos kompanijų ir buvusiais Lietuvos nusikalstamo pasaulio atstovais pranešė Valstybės saugumo departamentas (VSD).

Tuo metu opozicija siekia, kad būtų sudaryta laikinoji komisija, kuri plačiau panagrinėtų M. Basčio ryšių galbūt keliamą grėsmę nacionaliniam saugumui.

Seimo opozicijos atstovai mano, kad skubus valdančiųjų siūlymas pradėti apkaltą Socialdemokratų partijos frakcijai priklausančiam M. Basčiui yra siekis užblokuoti jų tyrimą dėl grėsmių nacionaliniam saugumui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.