Lietuvoje

2017.03.15 17:09

Kėdainių istorija: prokurorei skirtas papeikimas

LRT.lt2017.03.15 17:09

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, susipažinęs su šių metų sausio 27 d. pradėto tarnybinio patikrinimo išvada, pasirašė įsakymą, kuriuo Kauno apylinkės prokuratūros Penktojo skyriaus prokurorė Inga Balkūnė pripažinta padariusi tarnybinį pažeidimą ir skyrė jai nuobaudą – papeikimą, teigiama prokuratūros pranešime žiniasklaidai.

Tarnybinis patikrinimas dėl dviejų Kauno apylinkės prokuratūros prokurorų galimai padarytų tarnybinių pažeidimų buvo pradėtas šių metų sausio 27 d. generalinio prokuroro sprendimu.

Detalaus patikrinimo metu buvo surinkti išsamūs duomenys apie praėjusių metų lapkričio 23 d. pradėto ir gruodžio 1 d. nutraukto ikiteisminio tyrimo eigą. Tarnybinio patikrinimo komisijos išvadose konstatuojama, kad šis nedidelės apimties ikiteisminis tyrimas buvo atliktas neišsamiai ir nevisapusiškai, jo metu nebuvo užtikrintos galimai smurtą patyrusio mažamečio M. A. teisės bei teisėti interesai. Analizuodama tarnybinio pažeidimo aplinkybes, Komisija padarė išvadą, kad ikiteisminis tyrimas nebuvo atliktas deramai ir dėl nepakankamai kvalifikuoto ikiteisminio tyrimo pareigūno darbo.

Savo išvadose Komisija taip pat nurodė, kad tinkamas, nuoseklus ir išsamus visų aplinkybių nustatymas šiame ikiteisminiame tyrime, nepriklausomai nuo jo baigties, tiek ir perduodant bylą į teismą, tiek ir nutraukiant ikiteisminį tyrimą, tikėtina galėjo įtakoti tinkamus kitų institucijų, pvz. Vaiko teisių apsaugos skyriaus, veiksmus užkardant galimą smurtą mažamečio atžvilgiu, tačiau nenustatė tiesioginio priežastinio ryšio tarp tarnybinio pažeidimo ir vėliau kilusių ypatingai skaudžių pasekmių – mažamečio tyčinio nužudymo.

Šioje išvadoje taip pat konstatuota, kad tokiais prokuroro veiksmais pakertamas visuomenės pasitikėjimas prokurorų priimamais sprendimais, diskredituojama atstovaujama institucija, visuomenėje sukeliamas nesaugumo jausmas, kad nusikaltimo auka nebus tinkamai pasirūpinta, todėl Komisija pasiūlė taikyti prokurorei tarnybinę nuobaudą – papeikimą.

Ištyrusi Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Penktojo skyriaus vyriausiojo prokuroras T. Šiulio, kaip aukštesniojo prokuroro šiame ikiteisminiame tyrime, veiksmus, komisija tarnybinio pažeidimo nenustatė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.