Lietuvoje

2017.03.15 20:04

K. Pūkas iš Seimo nesitraukia, sako apkaltos nebijantis

Liepa Želnienė, 15min.lt2017.03.15 20:04

Seksualiniu priekabiavimu kaltinamas Seimo narys Kęstutis Pūkas trečiadienį susitiko su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Po susitikimo jis sakė negalvojantis trauktis iš Seimo, nors Seimo pirmininkas jį ragino tai padaryti.

„Susitikimą pradėjau tuo raginimu, juo ir baigiau tuo raginimu, bet jis liko prie savo nuomonės, kad ginsis“, – sakė V. Pranckietis.

Pasak jo, K. Pūkas nemato jokios problemos, sako, kad nieko nebuvo, jis niekam nieko nesiūlė ir viskas subliūkš.

„Jis sako, kad visa tai – netiesa“, – teigė V. Pranckietis.

Žurnalistams K. Pūkas teigė, kad trauktis iš Seimo dabar jam dar per anksti.

„Per anksti. Kaip jau bus apkalta, tada ir bus faktas. Aš neturiu jokių pažeidimų, dėl kurių aš turėčiau atsistatydinti ir atiduoti mandatą“, – sakė K. Pūkas.

Dar praėjusią savaitę su juo reikalų turėjusių moterų jis atsiprašė, tačiau trečiadienį tvirtina atsiprašęs ne dėl priekabiavimo, o dėl to, kad „ėjo su jomis į gilesnį pokalbį“.

„Kad priimčiau žmogų į Seimą dirbti, tai turbūt žinote, kad ne kiekvienas žmogus tinka tam darbui“, – kalbėjo jis.

K. Pūkas tikino, apkaltos nebijantis, procedūrų nežinantis.

„Pradedam (apkaltą – red. past.), tai puiku, ko jūs pergyvenate dėl manęs? Džiaukitės. Aš labai stiprus žmogus, kiek čia jūsų bebūtų“, – kalbėjo Seimo narys.

Vis dėlto Seimo pirmininkas neabejoja, kad jau rytoj Seimo sudarys specialiąją komisiją dėl apkaltos K. Pūkui.

Seimo pirmininkas tikino, kad Etikos ir procedūrų komisija nuosekliai tirs šį atvejį, išklausys merginų, kurios gali paliudyti nederamą K. Pūko elgesį.

Tačiau Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį nutarė artimiausiame Seimo posėdyje teikti parlamentui siūlymą pradėti K. Pūkui apkaltos procedūrą, kreiptis į prokurorus dėl ikiteisminio tyrimo, bet pati tyrimo nepradės.

K. Pūką grupė merginų praėjusią savaitę apkaltino seksualiniu priekabiavimu. Parlamentaras kaltinimus neigia, nors moterų viešai atsiprašė. „Info TV“ pranešė, kad į televiziją kreipėsi vilnietė, kuri teigia pokalbyje dėl parlamentaro padėjėjos darbo sulaukusi K. Pūko siūlymo apsilankyti jo kambaryje Seimo viešbutyje, apžiūrėti miegamąjį ir pareiškimų, „kaip būtų smagu pasivolioti miegamojo lovoje“.

K. Pūkas sulaukęs kaltinimų priekabiavimu antradienį paliko opozicinę „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.