Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.15 16:43

Ekstremalių situacijų komisija nusprendė, kaip kovos su legionelėmis

ELTA 2017.03.15 16:43

Siekiant užkirsti kelią legioneliozei, ekstremalios situacijos sostinėje operacijų centras įpareigojo profilaktikos tikslais Vilniaus daugiabučiuose atlikti „termošokus“ gyvenamuosiuose namuose ir įstaigose – mokyklose, darželiuose, ligoninėse, administraciniuose pastatuose. Tokį sprendimą priėmė trečiadienį posėdžiavęs operacijų centras ekstremaliai situacijai Vilniuje suvaldyti.

„(Operacijų centras – ELTA) įpareigojo šilumos tiekėjus – Vilniaus energiją, „Baltermą“ ir „Vilniaus valdą“ nuo rytojaus, 12.00 val., iki 23 dienos, 12.00 val., pateikti termofikacinį vandenį ne žemesnės, kaip 80 laipsnių temperatūros, ir per šias septynias paras įpareigojo visus pastatų savininkus, valdytojus ir šilumos punktų prižiūrėtojus, kad jie atliktų visuose pastatuose, tame tarpe ir ligoninėse, vaikų darželiuose, mokyklose, administraciniuose pastatuose „termošokus“, ir apie rezultatus informuotų operacijų centrą“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Arvydas Darulis.

Operacijų centras įpareigojo gyventojus, kad jie kartu su pastatų savininkais, valdytojais ir šilumos punktų prižiūrėtojais, pagal jų nurodytas instrukcijas, atsuktų čiaupus ir užtikrintų visą saugumą, kad neatsitiktų nelaimingų atsitikimų.

Valstybinės energetikos inspekcija įpareigota atlikti patikrinimus, kaip prižiūrimi šilumos punktai.

Mirus trims legionelioze sirgusiems žmonėms Vilniuje buvo paskelbta ekstremali situacija. Legioneliozės židiniai buvo nustatyti trijuose daugiabučiuose namuose Ladygos, Tuskulėnų ir Architektų gatvėse. Pasak Administracijos direktoriaus pavaduotojo, židiniai šiuose namuose likviduoti, yra paimti vandens mėginiai. Laboratorinių tyrimų atsakymų laukiama po dešimties dienų.

Namų Žimūnų ir Šiaurės miestelio mikrorajonuose administratorius yra UAB „Adminsta“, Lazdynuose namu rūpinasi bendrija.

Dėl mirties Tuskulėnų gatvėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi