Lietuvoje

2017.03.15 12:47

VTEK laikinai vadovaus V. Kanapinskas

ELTA2017.03.15 12:47

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nuo kovo 20 d. laikinai vadovaus šios komisijos narys 36 metų Virginijus Kanapinskas. 

Tai trečiadienį po susitikimo su VTEK nariais pranešė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. 

„Komisijos toks siūlymas. Priklauso vadovauti pagal amžių vyriausiam VTEK nariui. Kadangi visi pagal amžių vyriausieji vis atsisakė, atsisakė, tai liko Virginijus Kanapinskas“, – žurnalistams sakė V. Pranckietis. 

Kiek truks laikinas pavadavimas V. Pranckietis nesiėmė atsakyti. „Manau, kad per pavasario sesiją mes turėtume išspręsti papildomo VTEK nario paskyrimą ir tada galėtume paskirti pastovų VTEK pirmininką“, – sakė V. Pranckietis. 

Jo nuomone, VTEK darbą reikėtų depolitizuoti. „Lauksime visų pasiūlymų. Manau, kad pavasarį galime suspėti“, – sakė V. Pranckietis. 

VTEK vadovo poste jis norėtų matyti teisininką. „Manau, kad tai turėtų būti teisininkas, kuris neatstovauja jokiai partijai, kuris nebūtų tapatinamas su kokia nors partija. Manau, kad tai būtų gerokai depolitizuotas paskyrimas. Jeigu panagrinėti Konstitucinio teismo teisėjų paskyrimą, nebuvo priekaištų nei vienam asmeniui dėl kokio nors politinio paskyrimo. Manau, kad irgi toks sėkmingas kelias galėtų būti“, – svarstė Seimo Pirmininkas V. Pranckietis. 

Jis nesiėmė atsakyti, ar VTEK vadovas galėtų būti skiriamas pagal galiojantį įstatymą, ar pagal naują tvarką, Seimui pakeitus įstatymą. 

„Pasikalbėsime su frakcijomis, pasižiūrėsime su kitais partneriais. Jeigu rasime žmogų, kurį galėtume jau įvardyti, kad tai yra ne politinis paskyrimas, kuris būtų priimtinas ir visuomenei, ir bendruomenėms, teisininkų bendruomenei, tada galbūt galėtume sutarti ir anksčiau jį paskirti pagal galiojantį įstatymą“, – sakė V. Pranckietis. 

Laikinasis VTEK vadovas V. Kanapinskas neatmetė galimų permainų VTEK veikloje, sekretoriato darbe, bet jų nedetalizavo. „Vertinsime, pasitarsime, visus sprendimus priimsime kolegialiai“, – sakė jis. 

Laikinasis VTEK vadovas V. Kanapinskas į VTEK deleguotas Lietuvos teisininkų draugijos siūlymu Aukščiausiojo teismo pirmininko teikimu. Valstybinėje tarnyboje jis dirba nuo 2003 metų, VTEK nariu yra 4,5 metų. 

Pirmininką iš VTEK narių Seimo pirmininko teikimu skiria Seimas. Asmuo, paskirtas VTEK nariu, prieš pradėdamas eiti pareigas, prisiekia Lietuvos valstybei. Priesaiką priima Seimo pirmininkas Seimo posėdyje.

Seimas antradienį patenkino R. Valentukevičiaus atsistatydinimo pareiškimą ir atleido jį iš VTEK pirmininko ir nario pareigų. Šių pareigų jis neteks nuo šių metų kovo 20 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7