Lietuvoje

2017.03.14 19:00

STT pradėjo tyrimą dėl neskaidrių pirkimų trijose Šiaulių mokyklose

BNS 2017.03.14 19:00

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų trijose Šiaulių miesto mokyklose.

Tiriamos mokyklų ir vienos viešuosius pirkimus laimėjusios įmonės atstovų galimo kyšininkavimo, papirkimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo aplinkybės, pranešė STT.

„Įtariama, kad Šiaulių sporto gimnazijoje, „Rasos“ ir Medelyno progimnazijose viešieji pirkimai, perkant tam tikras aptarnavimo paslaugas, buvo organizuojami neskaidriai – sudarant išskirtines sąlygas juos laimėti vienai aptarnavimo paslaugas Šiauliuose teikiančiai įmonei, o už išskirtinai palankių sprendimų priėmimą, ankstesnių sutarčių galiojimo pratęsimą, įmonės atstovai ne kartą mokyklų atstovams atsilygino kyšiais“, – rašoma pranešime.

Įtarimai vykstant tyrimui pareikšti penkiems asmenims. Dėl kyšininkavimo įtariama „Rasos“ progimnazijos direktorė Audronė Ispiryan ir Medelyno progimnazijos vadovė Ingrida Mazrimienė, dėl papirkimo – „Rasos“ progimnazijos buhalterė Rima Andrijauskienė, dėl papirkimo ir apgaulingos apskaitos tvarkymo – pirkimuose dalyvavusios įmonės vadovas ir vienas šios įmonės darbuotojas.

BNS žiniomis, teisėsauga papirkimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu įtaria įmonės „Švaros piramidė“ atstovus.

Pareigūnai teigia, kad atliekant ikiteisminį tyrimą įtariamųjų ratas gali plėstis.

Korupcija įtariamose Šiaulių sporto gimnazijoje, „Rasos“ ir Medelyno progimnazijose bei įmonėje atliekami procesiniai veiksmai. STT pareigūnai iš įmonės paėmė tyrimui reikšmingus dokumentus, buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose ir namuose.

„Viešieji pirkimai ir toliau išlieka prioritetine sritimi, kurioje korupcijos pasireiškimo rizika yra viena didžiausių. Vis tik Šiaulių valdybos pareigūnų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo mokyklose atskleidžia tai, kad šalia kitų visam švietimo sektoriui būdingų problemų, ugdymo įstaigose egzistuoja ir korupcijos rizika, kurios negalima toleruoti, į kurią būtina atkreipti dėmesį ir su tuo kovoti“, – pranešime sakė STT Šiaulių valdybos viršininko pareigas laikinai einantis Vaidas Pupelis.

STT pareigūnų atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.