Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.14 16:17

JT: Sirijos kariuomenė sąmoningai bombardavo Idlibo provincijos mokyklą

BNS 2017.03.14 16:17

Karą Sirijoje tirianti Jungtinių Tautų (JT) komisija teigia mananti, kad šalies vyriausybės pajėgos pernai spalį sąmoningai bombardavo kaimiškoje vietovėje šalies šiaurėje įsikūrusį mokyklos pastatų kompleksą. Per ataką žuvo 21 vaikas, praneša naujienų agentūra AP ir transliuotojas BBC.

JT nepriklausoma tarptautinė tyrimų Sirijoje komisija tvirtino, kad Sirijos kariuomenė – vienintelė žinoma šalis, naudojanti tokio modelio lėktuvus, kokiais buvo įvykdyta ši ataka.

Komisija antradienį pranešė, kad sukilėlių kontroliuojamoje Idlibo provincijoje, Haso kaimelyje įsikūrusios mokyklos bombardavimas prilygsta karo nusikaltimui. 

JT ataskaitoje taip pat skelbiama išvada, kad Sirijos vyriausybės pajėgos pernai gruodį sąmoningai taikėsi į sostinės Damasko vandentiekio infrastruktūrą, taip nutraukdamos vandens tiekimą 5,5 mln. žmonių. Ataskaitoje teigiama, kad toks puolimas buvo nepagrįstas ir prilygo karo nusikaltimui. Tyrėjai nerado jokių įrodymų, galinčių pagrįsti tuo metu pasirodžiusius teiginius, esą Sirijos sukilėliai šiuos vandens išteklius buvo užnuodiję.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi