Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.14 13:08

E. Pašilis kreipėsi į Seimą dėl M. Adomėno neliečiamybės panaikinimo

Antradienį generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą prašydamas atimti konservatoriaus Manto Adomėno teisinę neliečiamybę. To reikia, kad teismas galėtų tirti bylą, kurioje žurnalistė Rūta Janutienė kaltina parlamentarą šmeižtu.

Naikinti parlamentaro M. Adomėno teisinį imunitetą paprašė Vilniaus apygardos teismas.

R. Janutienė siekia, kad M. Adomėnas dėl teiginių apie perkamą žiniasklaidą būtų pripažintas kaltu dėl šmeižto ir jai priteistas 5 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimas.

Žurnalistė ją šmeižiančia informacija laiko M. Adomėno pasisakymus 2015 metais Seime vykusios konferencijos metu, kuriuose R. Janutienės laidą jis pavadino „perkama ir parduodama žiniasklaida“, siejo ją su Rusijos interesais.

Kaip kreipimesi į Seimą pažymėjo generalinis prokuroras, Vilniaus apygardos teismas tikėjosi sutaikyti R. Janutienę ir M. Adomėną, tačiau konservatorius teismo posėdyje nepasirodė ir nenurodė neatvykimo priežasčių.

Jei teismas M. Adomėną pripažintų kaltu, jam grėstų bauda, laisvės apribojimas arba vienerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Pagal tvarką, Seime antradienį turės būti sudaryta komisija, kuri ir turės nuspręsti, ar siūlyti Seimui leisti panaikinti Seimo nario teisinę neliečiamybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi