Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.15 23:26

Net ir darbe galima atlikti pratimus kaklo skausmui mažinti

Kaklo skausmas yra labai dažna problema, su kuria bent kartą gyvenime susiduria įvairaus amžiaus žmonės. Dažnai kaklo skausmas užklumpa po nakties dėl netaisyklingos miegojimo pozos. Tačiau šio skausmo galima išvengti arba jį sumažinti atliekant kaklo ir pečių raumenų stiprinimo pratimus. Pratimus galima atlikti net neatsistojus nuo kėdės.

Kai žmogus miega, jis nejaučia, kokia yra jo kūno padėtis. Jei padėtis nepatogi, tam tikra raumenų grupė dirba per stipriai. Paprastai raumenis pradeda skaudėti ne tada, kai raumuo aktyviai dirba ar yra įsitempęs, bet tada, kai žmogus atsipalaiduoja. Mes įprastai sakome, kad kaklą „nugulėjome“.

Kineziterapeutės, reabilitacijos specialistės Dainos Kazlauskienės teigimu, kaklo skausmu dažnai skundžiasi ir jaunimas. Pasak specialistės, jauni žmonės, paaugliai ateina turėdami ydingą laikyseną ir kaklinės srities sutrikimus, pavyzdžiui, kifozę (kuprą) ar lordozę (stuburo išlinkimą ties juosmeniu).

Vartodami vaistus nuo skausmo pašaliname tik simptomus, bet ne skausmą sukeliančią priežastį. Norint išvengti kaklo skausmų, reikia prevenciškai stiprinti kaklo ir pečių raumenis, atlikti tempimo pratimus.

Atlikdami pratimus, laikykitės šių patarimų:

– įvertinkite savo savijautą;

– atkreipkite dėmesį į kvėpavimą;

– venkite plačių mostų, staigių judesių;

– jei jaučiate skausmą, nutraukite treniruotę;

– atkreipkite dėmesį į taisyklingą padėtį, pavyzdžiui, taisyklingą sėdėjimą ant kėdės.

Kineziterapeutė D. Kazlauskienė laidoje „Klauskite daktaro“ pademonstravo pratimus, kurie gali padėti apsisaugoti nuo kaklo skausmų arba sumažinti jau esamus.

Kaip taisyklingai atlikti šiuos pratimus – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi