Lietuvoje

2017.03.13 17:49

I. Strazdauskaitės žudikai sekė kitą mašiną, kai staiga pamatė „Audi A7“

Saulius Chadasevičius, 15min.lt2017.03.13 17:49

Po plungiškės Ievos Strazdauskaitės dingimo įvairiomis versijomis apaugusioje didžiulį rezonansą sukėlusioje dramoje lieka vis mažiau neaiškumų. Paaiškėjo, kad nusikaltėliai buvo surezgę cinišką, bet menkai apgalvotą planą: tiesiog važiuoti į greitkelį, susirasti jiems patinkantį prabangų automobilį, tyčia sukelti avariją, o tada atsikratyti vairuotoju ir pagrobti transporto priemonę.

Iš patikimų šaltinių 15min sužinojo, kad nusikaltėlius domino kuo brangesnės ir prabangesnės transporto priemonės. Pagal tai, kokių automobilių greitkelyje dairėsi užpuolikai, darytina išvada, kad jų taikiklyje buvo išskirtinai vokiškos mašinos.

Nusikaltėliai turėjo bendrininką, kurio užduotis buvo pasirūpinti pagrobtos transporto priemonės realizavimu juodojoje rinkoje.

Skamba neįtikėtinai, bet apie konspiraciją būsimi žudikai, regis, buvo pamiršę ar net nepagalvoję. Iškalbinga detalė: yra užfiksuota, kaip vienas iš užpuolikų elektroninėmis ryšio priemonėmis susisiekia su bendrininku ir pasiteirauja, ar naudinga būtų grobti Ievos Strazdauskaitės vairuotą 2016 m. „Audi A7“ automobilį. Gavę teigiamą atsakymą, nusikaltėliai nusivijo merginą.

Kaip skelbta anksčiau, sekmadienį teismas I. Strazdauskaitės nužudymo byloje leido suimti 4 įtariamuosius, kuriems inkriminuojamas kvalifikuotas plėšimas, laisvės atėmimas ir nužudymas. Pareigūnai kol kas neviešina jų asmenybių, nes turi įtarimų, kad jie yra įvykdę ir daugiau nusikaltimų. Taip pat kol kas neskelbiama, ar įtariamieji buvo pasiskirstę užduotimis planuodami nusikaltimą.

Sekė kitą automobilį

15min žiniomis, ekipaže, vieno iš kėdainiečio automobiliu BMW išsiruošusių į „medžioklę“ greitkelyje, buvo ne visi suimtieji.

Sekmadienio (kovo 5 d.) pavakarę ties Kauno jie įvažiavo į greitkelį ir dairėsi grobio. Į nusikaltėlių akiratį buvo patekęs prašmatnus mersedesas. Kiek vėliau jie pamatė prabangų apynaujį vokišką visureigį. Transporto priemonė buvo sekama. Tačiau tik iki tol, kol nusikaltėliai pamatė į vieną degalinę užsukusią „Audi“ vairuotoją I. Strazdauskaitę.

Vadinamojoje Giraitės degalinėje artėjant prie Kauno, netoli IX forto, plungiškė buvo sustojusi atsigerti. Kai mergina sėdo į mašiną ir tęsė kelionę, paskui ją pajudėjo ir budelių ekipažas.

Viena liudytoja jau anksčiau tyrėjams buvo pranešusi, kad tą vakarą prieš pat Kauną po 18 val. matė gana greitai važiuojantį „Audi A7“ automobilį, tarsi lydimą BMW.

BMW vairuotojas su sėbrais buvo aptaręs planą ir stengėsi įvykdyti užduotį: tyčia sukelti nedidelę avariją, o kai teks sustoti dėl įvykio aiškintis, bus proga užpulti merginą.

Kaip tiksliai viskas vyko, tyrėjai dar aiškinasi, bendrą vaizdą jiems padės susidėlioti abu automobilius (BMW ir „Audi“) vis dar tiriantys ekspertai.

Aišku tai, kad bent pirminė plano dalis nusikaltėliams atrodė pavykusi. BMW nestipriai trinktelėjo į „Audi“ šoną, I. Strazdauskaitė išsilaikė kelyje ir ne išsigandusi padidino greitį, o sustojo. Tuomet užpuolikai ją ir puolė. Pasak šaltinių mergina link nužudymo vietos buvo vežama BMW bagažinėje, o „Audi“ link Žeimių vairavo vienas iš pagrobėjų.

Tad kol kas neaišku, ką matė 15min liudytojas, kuris buvo pasakojęs apie I. Strazdauskaitės vairuojamą „Audi“ važiuojantį ne link Vilniaus, o link Kauno. Jam įstrigo, kad šviesiaplaukė vairavo žiūrėdama tiesiai tuščiu žvilgsniu, o automobilis važiavo ne vienodu, o skirtingu greičiu – tai lėčiau, tai greičiau. Liudytojas iki šiol tiki, kad matė tikrai I. Strazdauskaitę.

Nežinojo apie vietos nustatymo įrangą?

Daugelis galvoja, kad ciniškai nusiteikę užpuolikai nuo pat pradžių buvo nusiteikę atimti vairuotojos gyvybę. Tačiau policijos generalinis komisaras Linas Pernavas yra viešai pareiškęs, kad mintis žudyti merginą plėšikams kilo spontaniškai.

Išmėtę jos daiktus – prabangų telefoną „iPhone“, telefono dėklą – greitkelio prieigose netoli Elektrėnų, nusikaltėliai jėga įstūmė nukentėjusiąją į savo transporto priemonę.

Ekspertai turėtų padėti nustatyti, kada tiksliai ir kur buvo atimta plungiškės gyvybė. Jos palaikai buvo rasti Kėdainių rajone po penkių dienų, paslėpti miške Daukšių aerodromo teritorijoje.

Miške už Žeimių gyvenvietės (Jonavos r.) stovintį „Audi“ automobilį, paliktą su beveik tuščiu benzino baku, tačiau tvarkingai užrakintą. Manoma, kad pagrobėjai automobilį bendrininkui (užsakovui?) buvo suplanavę perduoti vėliau. Tačiau transporto priemonę pagal siunčiamą saugumo sistemos signalą pirmi surado policininkai. 

Kol kas neaišku, ar nusikaltėliai nežinojo, jog automobilyje yra jo vietos nustatymo įranga. Kaip jau 15min skelbė, vienas pagrindinių įtariamųjų kėdainiškis K.B. užsiiminėjo automobilių perpardavimu, pats yra remontavęs automobilius, puikavosi naujais prabangiais automobiliais, todėl turėjo žinoti, kad tokiuose automobiliuose paprastai būna įrengtos jų vietos nustatymo sistemos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.