Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.13 15:24

Dėl užteršto karšto vandens sostinėje mirė dar vienas žmogus

lrytas.lt 2017.03.13 15:24

Vilniaus miesto savivaldybė dėl trijų legionelėmis infekuotų daugiabučių penktadienį nutarė skelbti ekstremalią padėtį. Trijuose Vilniaus daugiabučiuose, kuriuose nustatyta ar įtariama vandens sistemų tarša Legionella bakterijomis, buvo vykdomi terminiai šokai. Tačiau pirmadienio rytą portalą lrytas.lt pasiekė susirūpinusios K. Ladygos gatvės 3-iojo namo gyventojos pranešimas, jog sekmadienį nuo legionelių sukeltos ligos mirė dar viena moteris. 

„Vakar mirė Ladygos g. 3 namo gyventoja, kuriai buvo nustatyta legioneliozė. Esu šios moters kaimynė. Jau yra trys žmonės, mirę nuo šios ligos. Šios informacijos portaluose nėra, bet, manau, turėtų būti, kad „Adminsta“ neišvengtų atsakomybės už tokį neatsakingumą“, – laiške rašė moteris.

Portalo lrytas.lt žiniomis, infekuotų daugiabučių gali būti ir daugiau. Penktadienio rytą savo tapatybės viešai nepanoręs atskleisti vyras iš Šiaurės miestelio, K. Ladygos g. 3-iojo namo, kuriame ketvirtadienio popietę taip pat nustatytas legionelių židinys, pranešė, kad reikiama karšto vandens temperatūra neužtikrinama, o greta esančio K. Ladygos gatvės 5-ojo namo gyventojas taip pat dėl plaučių problemų atsidūrė medikų rankose, tad gali būti, kad problemos esama ir dar viename daugiabutyje.

Galbūt legionelėmis užsikrėtęs vyras pirminės diagnozės poliklinikoje nesulaukė ir buvo nusiųstas į Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą. Operacijų centras šiandien, kovo 13 d., tęsia darbą ir aptars tolesnes karšto vandens saugos ir legioneliozės prevencijos priemones.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10