Lietuvoje

2017.03.12 21:06

I. Strazdauskaitės pagrobimo ir nužudymo byla: keturi įtariamieji suimti trims mėnesiams

Vilniaus miesto apylinkės teismas sekmadienį patenkino prokurorų prašymus suimti keturis iš šešių įtariamųjų plungiškės Ievos Strazdauskaitės pagrobimo ir nužudymo byloje.

Tai žurnalistams pranešė Generalinės prokuratūros prokuroras Artūras Urbelis.

„(Teismas) pilnai tenkino prokurorų pareiškimus ir visiems keturiems įtariamiesiems buvo paskirtos kardomosios priemonės – suėmimas maksimaliam trijų mėnesių terminui“, – sakė prokuroras.

Pareigūnai neprašė skirti suėmimo likusiems dviem įtariamiesiems, nes nustatė, kad jie su I. Strazdauskaitės nužudymu nėra susiję.

„Nei žinojo, nei slėpimas, nei nepranešimas, nei betarpiškas dalyvavimas, nei bendrininkavimas, jokių sąsajų su tuo nėra“, – kalbėjo A. Urbelis.

Tai reiškia, kad likę du asmenys įtariami prisidėję prie merginos pagrobimo arba automobilio vagystės.

Prokuroras taip pat patvirtino, kad vienas iš įtariamųjų šioje byloje buvo stebimas probacijos pareigūnų, nes anksčiau buvo paleistas į laisvę lygtinai.

Papildyta 17.13 val.

Visi keturi įtariami asmenys dėl I. Strazdauskaitės nužudymo suimti trims mėnesiams. Dėl kitų dviejų asmenų į teismą nesikreipta.

Papildyta 15.52 val.

Trečiajam įtariamajam paskelbta nutartis: taip pat 3 mėnesių kardomasis suėmimas. Prieš 16 val. baigėsi ir posėdis, kurio metu svarstytas ketvirtojo įtariamojo suėmimo klausimas. Laukiama paskutinės nutarties paskelbimo. Aišku, kad ir ketvirtasis liko suimtas. Terminas bus patikslintas.

Papildyta 15.23 val.

Po 15 val. jau prasidėjo svarstymas dėl ketvirtojo įtariamojo suėmimo. Tuo tarpu trečiajam nutartis dar nepaskelbta.

Papildyta 14.35 val.

Posėdis baigėsi ir teisėja išėjo rašyti sprendimo. Tuo tarpu įtariamasis į laukiamąjį vėl nuvestas slaptai. Skirtumas tik toks, kad šįkart vaizdą pro stiklines duris užstojo ne du, o iškart trys policininkai. Manoma, kad konvojaus pajėgos šiuo atveju uoliai vykdo bylai vadovaujančios prokuratūros nurodymus.

Papildyta 14.05 val.

Paaiškėjo, kad popiet atvežti du įtariamieji dėl I. Strazdauskaitės nužudymo. Vienas jų, itin žemo ūgio jaunuolis, palydėtas į teismo posėdžių salę.

Papildyta 13.55 val.

Atvedant kiekvieną įtariamąjį policijos konvojaus pareigūnai vis labiau slepia nuo žiniasklaidos. Jie suformavo gyvą sieną ir atvykus trečiam automobiliui iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus nė nesimatė kiek asmenų atvežta. Įtariamieji šįkart gali būti du, nes DELFI žiniomis iš Lukiškių išvežti du vyrai.

Papildyta 12.30 val.

Antrąjį įtariamąjį taip pat leista suimti trims mėnesiams. Suėmus du įtariamuosius, teismas paskelbė pietų pertrauką. Teisėja turėtų grįžti maždaug po valandos ir nuspręsti, kas laukia likusių įtariamųjų I. Strazdauskaitės nužudymo byloje.

Pildyta 11.35 val.

Priešpiet paaiškėjo, kad teismas pirmąjį įtariamąjį leido suimti trims mėnesiams. Pagal įstatymą, tai yra pati griežčiausia kardomoji priemonė, kurią galima skirti įtariamajam.

Pildyta 10.55 val.

Teisėja įtariamajam, jo prokurorui ir advokatei uždaroje teismo salėje paskelbė, ką nusprendė dėl suėmimo. Tačiau žiniasklaidai kol kas nepranešama, ar tenkino prokuroro prašymą suimti ir, jei taip, kokiam laikui. Iškart pradėtas posėdis, kuriame svarstoma antro atvežto įtariamojo likimas.

Pildyta 09.24 val.

Pirmas įtariamasis išvestas iš teismo salės. Teisėja Diana Butrimienė ir prokuroras G. Ivanauskas kol kas nepraneša, ar šiuo metu teismas sprendžia dėl pirmojo asmens suėmimo, ar sprendimas dėl kardomosios priemonės bus priimtas tik apklausus kitus įtariamuosius teisme.

Į Vilniaus miesto apylinkės teismą atvežtas antras įtariamasis.

Pildyta 08.40 val.

Prokuroras G. Ivanauskas prasitarė, kad pirmoje dienos pusėje suplanuota paprašyti dviejų asmenų suėmimo ir išspręsti šį klausimą. Popiet bus kreipiamasi į teismą dar dėl dviejų asmenų suėmimo. Po sulaikymo skelbta, kad įtariamųjų yra šeši, tačiau šiandien prokuroras neatskleidžia, kokių kardomojų priemonių imsis dėl likusių dviejų įtariamųjų.

Į teismo posėdžio salę atvestas pirmasis įtariamasis. Imtasi saugumo priemonių, kad žurnalistai nepamatytų įtariamojo veido. Dar iki atvedant jį į salę, žiniasklaidos atstovai buvo paprašyti palikti patalpą ir durys buvo užrakintos.

Įprastai, suėmimo klausimas visuomet svarstomas uždaruose teismo posėdžiuose, tačiau fotografams skiriamos kelios minutės nufotografuoti įtariamąjį. DELFI žiniomis, išskirtinių saugumo priemonių reikalavo prokurorai.

DELFI primena, kad kovo 5 d. apie 21.00 val. gautas pranešimas, kad tamsiai rudos spalvos automobiliu „Audi A7“ apie 16.30 val. iš Plungės į Vilnių išvažiavo I. Strazdauskaitė (gimusi 1991 m.), kuri, pravažiavusi Kauną, pasak pranešėjo, dingo – dingo ryšys, vėliau telefonas buvo išjungtas. Iš Plungės į Vilnių išvykusi mergina paslaptingai dingo, įtariama, ji pagrobta. Tokie įtarimai kilo kai naktį iš sekmadienio į pirmadienį, apie 01.30 val., jos automobilis buvo rastas Jonavos rajone, netoli Žeimių miestelio esančiame miške.

Po kelias paras trukusių itin aktyvių paieškų, penktadienį, kovo 10 d. buvo sulaikyti šeši įtariamieji. Policijos pareigūnai I. Strazdauskaitės artimiesiems turėjo pranešti skaudžią žinią. Merginos nužudymas sukrėtė ir jos paieškoje dalyvavusius net I. Strazdauskaitės žmones, ir pačius policijos pareigūnus.