Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Miškasodis vėluoja, o miškininkai bijo, kad sodmenys neprigis

Vėluojantis pavasaris nepalankus ne tik ūkininkams, bet ir miškininkams – miškasodis vėluoja daugiau nei mėnesį. Miškininkai bijo, kad per vėlai pasodinti medeliai gali neprigyti.

Vėluojantis pavasaris nepalankus ne tik ūkininkams, bet ir miškininkams – miškasodis vėluoja daugiau nei mėnesį. Miškininkai bijo, kad per vėlai pasodinti medeliai gali neprigyti.

Šiaulių urėdijos medelyne pats darbymetis – kasami sodinukai. Apdoroti specialiu skysčiu jie vežami į sodimvietes. Nors laukeliuose burzgia modernus kombainas, atstojantis keletą žmonių, neapsieinama ir be rankų darbo.

Miškininkai sako, kad anksčiau miško sodinimui pradėdavę ruoštis dar kovo viduryje, vėliausiai – balandžio pradžioje. O toks vėlyvas miškasodis kaip šiemet – labai nepalankus sodmenims.

„Sodmenys tuoj pat pradės vegetuoti. Ir jei labai užšvies saulė, daugelis sodmenų gali neprigyti. Šiemet darbus pradedame vėliau – žmonių taip pat gali būti mažiau, nes jie užsiima savo darbais ūkiuose, bet tikimės, kad miško atkūrimo ir įveisimo darbus padarysim“, – viliasi Šiaulių miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Giedrius Tamošiūnas.

Urėdijos medelyne auga apie 4 mln. sodmenų. Iš jų per 1,5 mln. tinkami sodinti šiemet, apie 1 mln. planuojama pasodinti urėdijos plotuose, likusius – parduoti privačių miškų savininkams.

„Šiuo metu kasame lapuočius (beržus, juodalksnius), nes jie pirmi susprogs ir bus su lapais. Kiek tilps, bandome dėti į šaldytuvą, o kitus pakuojame į maišus ir vežame sodinimui“, – pasakoja Šiaulių miškų urėdijos medelyno viršininkas Saulius Grybas.

Iš medelyno atvežti sodmenys girininkijose neužsiguli: aplinkinių kaimų  gyventojai skuba juos pasodinti, nes jau visai netrukus prasidės žemės ūkio darbai.

Šiaulių  miškų urėdija šiemet planuoja atkurti 260 ha miško ir įveisti 8 hektarus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi