Lietuvoje

2017.03.11 12:07

S. Tamkevičius: laisvę reikia statyti ant tiesos, dorybių, ypač meilės bei pagarbos žmogui uolos

ELTA2017.03.11 12:07

Arkivyskupas Sigitas Tamkevičius iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime Seime linkėjo laisvos Lietuvos žmonėms išsaugoti tikėjimą ir viltį, ir perduoti ją jaunajai kartai.

„Kai šiandien skaitome pesimizmu alsuojančius straipsnius, kad Lietuva yra be ateities, kai matome tūkstančius mūsų tautiečių, mąstančių tik apie geresnį savo, bet ne Lietuvos žmonių gyvenimą, darosi aišku, kad nelengva būti laisviems.

Pirmiausia reikia išsilaisvinti savo dvasia, kad mums per maža būtų nesulaužyti kurio nors Baudžiamojo kodekso paragrafo, bet kad mūsų sąžinė visuomet liudytų, jog renkamės ne tik tai, kas mums asmeniškai naudinga, bet kas tarnauja bendram gėriui. Lietuvos gėriui. Tai pakankamai aukštai iškelta laisvės kartelė. Bet tokia yra tikros laisvės kaina“, – iškilmingame minėjime sakė S. Tamkevičius.

Jis pažymėjo, kad tikroji laisvė tai nėra neatsakingas savo norų tenkinimas, bet tarnavimas.

„Dievas mums padovanojo laisvę ne griauti, bet statyti, ne priešų ieškoti, bet juos paversti draugais. Nors laisvė suteikia galimybę rinktis tiesą ar melą, dorą ir nedorą elgesį, bet drauge ji įpareigoja mūru stovėti už tiesą ir teisingumą. Jei kas mąsto kitaip, tas nėra supratęs, kas yra laisvė. Kam laisvė yra tik galimybė neatsakingai rinktis ir pataikauti savimeilei, tas dar nėra laisvas, nors Lietuva jau ketvirtis amžiaus yra laisva“, – tvirtino arkivyskupas S. Tamkevičius.

Jo įsitikinimu, laisvę reikia statyti ant tiesos, dorybių, ypač meilės bei pagarbos žmogui uolos.

„Su Kovo 11-ąja, Laisvos Lietuvos sūnūs ir dukros!“ – sveikino arkivyskupas S. Tamkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt