Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.10 15:28

Kultūros ministrė: G. Kėvišas prarado pasitikėjimą ir turi pasitraukti

LRT.lt 2017.03.10 15:28

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generaliniam direktoriui Gintautui Kėvišui skiriama pastaba. Taip nusprendė Kultūros ministerijoje sudaryta komisija, skelbiama ministerijos pranešime žiniasklaidai. 

Kultūros ministerijos komisija dėl galimo darbo drausmės pažeidimo išnagrinėjo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (toliau – LNOBT) generalinio direktoriaus G. Kėvišo veiksmus ir priėmė sprendimą skirti jam drausminę nuobaudą – pastabą.

Komisija buvo sudaryta po Viešųjų pirkimų tarnybos išvadų, kuriose teigiama, kad LNOBT vadovas, vykdydamas viešųjų pirkimų procedūras, kurių metu buvo sudarytos sutartys su įmone, kuriai vadovauja jo artimas giminaitis, nuo pirkimų procedūrų nusišalino tik formaliai.

Atsižvelgdama į šias išvadas, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pareikalavo G. Kėvišo raštiško pasiaiškinimo, kurį gavus buvo sudaryta komisija dėl galimo darbo drausmės pažeidimo.

Komisija, įvertinusi tyrimui svarbias aplinkybes, patvirtino, kad G. Kėvišo vadovaujamas teatras ne kartą pirko paslaugas iš jo artimam giminaičiui priklausančios įmonės ir šitaip, anot Specialiųjų tyrimų tarnybos, neišvengė korupcijos rizikos veiksnio.

Atsižvelgdama į konstatuotus pažeidimus, komisija pasiūlė kultūros ministrei skirti LNOBT generaliniam direktoriui drausminę nuobaudą – pastabą.

„Nacionalinių kultūros įstaigų vadovams turi būti keliami patys aukščiausi etikos reikalavimai. Šis tyrimas parodė, kad ponas Kėvišas šių etikos reikalavimų nesilaiko. Konstatuoju, kad jis prarado mano pasitikėjimą ir turi trauktis iš pareigų“, - teigė kultūros ministrė.

Kultūros ministrė taip pat akcentavo, kad būtinos įstatymų pataisos, kurios panaikintų galimybes nacionalinių ir kitų biudžetinių įstaigų vadovams piktnaudžiauti tarnybine padėtimi.

Neigia pažeidęs įstatymus

Tuo metu pats G. Kėvišas teigia, kad įstatymų jis nepažeidė.

„Susipažinęs su viešai Kultūros ministerijos skelbiama informacija apie ministerijos komisijos sprendimą skirti man švelniausią drausminę nuobaudą – pastabą, pareiškiu, kad ši informacija nekeičia mano pozicijos, jog savo pareigas vykdžiau laikydamasis šalies įstatymų ir kitų teisės aktų. (...) Savo ruožtu dar kartą pabrėžiu, kad visi sprendimai, susiję su LNOBT veikla, yra priimami skaidriai, laikantis šalies įstatymų reikalavimų ir atsižvelgiant į teisės ekspertų bei atsakingų priežiūros institucijų rekomendacijas. O politiniuose debatuose vertinant teatro veiklą aš, kaip LNOBT generalinis direktorius, niekada nedalyvavau ir ateityje stengsiuosi nedalyvauti“, – teigia G. Kėvišas.

Taip pat jis pritarė Kultūros ministerijos pozicijai, kad būtina tobulinti galiojančius teatrinę ir koncertinę veiklą reglamentuojančius įstatymus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi