Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.10 14:31

Socialdemokratas M. Bastys neteko Seimo vicepirmininko pareigų

ELTA 2017.03.10 14:31

Seimas atleido socialdemokratą Mindaugą Bastį iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų jam atsistatydinus.

Penktadienį už tokį Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pateiktą nutarimo projektą balsavo 85 Seimo nariai, 1 buvo prieš, 10 parlamentarų susilaikė.

Seimo pirmininkas sakė, kad susipažinęs su Valstybės saugumo departamento (VSD) pažyma jis pareiškė viešą nuomonę, jog M. Bastys turi trauktis. „Gavome jo prašymą, kuriuo jis informuoja, kad atsistatydina iš Seimo vicepirmininko pareigų“, – sakė V. Pranckietis. 

Atsakydamas į Seimo narių klausimus, Seimo vadovas užtikrino, kad VSD pažyma „nėra slapta, ji klaidžioja viešoje erdvėje". 

Seimo nariui socialdemokratui Juozui Olekui pasidomėjus, ar visada tokia informacija ateina per BNS agentūrą, V. Pranckietis dar kartą patikino, kad ši pažyma yra vieša. „Medžiaga ateina viešuoju keliu, ji visiškai neturi jokio įslaptinimo“, – aiškino V. Pranckietis. 

Seimo narį socialdemokratą Julių Sabatauską nustebino, kad ta pažyma buvo vieša.

Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas pažymėjo, kad M. Basčio susitikimai su žmonėmis, kurie nėra laikytini Lietuvos draugais, buvo reguliarūs, kryptingi. Todėl, jo nuomone, ateityje reikės kalbėti ir apie tolesnes procedūras, tai yra apie Seimo nario buvimą Seime. 

Seimo nariai konservatoriai mano, kad socialdemokratams tenka politinė atsakomybė dėl šio įvykio. „Socialdemokratai, jūs stipriai važiuojate į griovį", – pareiškė konservatorius Kęstutis Masiulis. 

Tuo tarpu socialdemokratas Artūras Skardžius apgailestavo, kad Kovo 11-osios išvakarėse „tampame pažymomis valdoma valstybe". 

Sulaukęs neigiamos VSD pažymos, M. Bastys nutarė pats atsistatydinti iš Seimo vicepirmininko pareigų. 

Dėl mestų kaltinimų M. Bastys ketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

Iš Seimo narių gretų politikas trauktis neketina, nes nesijaučia kaltas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi