Lietuvoje

2013.04.26 11:34

„Darbiečių“ akys vėl krypsta į Maskvą

Tomas Bašarovas, „Lietuvos žinios“2013.04.26 11:34

Nors Seimo valdyba nepalaimino Darbo partijos (DP) byloje teisiamos Vitalijos Vonžutaitės prašymo išleisti ją kelioms dienoms į Maskvą, vakar parlamentarė nepasirodė plenariniuose posėdžiuose. Seime svarstoma, ar ji ketina žengti Viktoro Uspaskicho pėdomis.   

Nors Seimo valdyba nepalaimino Darbo partijos (DP) byloje teisiamos Vitalijos Vonžutaitės prašymo išleisti ją kelioms dienoms į Maskvą, vakar parlamentarė nepasirodė plenariniuose posėdžiuose. Seime svarstoma, ar ji ketina žengti Viktoro Uspaskicho pėdomis. 

Seimo valdybos nariams pasirodė keista, kad Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) atstovė V. Vonžutaitė veržiasi į kasmetinę tarptautinę transporto ir logistikos parodą „TransRussia“, kuri šią savaitę vyksta Maskvoje. Jiems kilo ne tik klausimų dėl tokių netikėtų jaunosios „darbietės“ interesų, bet ir dviprasmiškų minčių, mat V.Vonžutaitė yra teisiama DP juodosios buhalterijos byloje.
 
Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas „darbietis“ Vytautas Gapšys vakar LŽ tikino neprisimenantis frakcijos kolegės prašymo detalių. „Kas jame tiksliai buvo, tikrai nepasakysiu“, – pareiškė jis. V.Gapšys net neįvardijo V.Vonžutaitės motyvų vykti į Maskvą. Esą Seimo nariai dažnai važiuoja į parodas, susitikimus, įvairius renginius, tad šiuo atveju taip pat nėra „nieko išskirtinio“. „Darbietis“ tik patvirtino, kad Seimo valdyba vienbalsiai nutarė nepriimti sprendimo dėl V.Vonžutaitės kelionės.
 
Vakar politikė Seime nepasirodė. Susisiekti su V.Vonžutaite LŽ pavyko tik paskambinus į jos asmeninį mobilųjį telefoną, nes tarnybinis visą dieną buvo išjungtas. Tačiau parlamentarė atsisakė kalbėti, tikino esanti susitikime. „Pasiskambinsime kitą savaitę“, – atšovė ji. Paklausta, ar yra Lietuvoje, V.Vonžutaitė iškart nutraukė pokalbį.
 
Seimo valdybos narys Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius stebėjosi, kodėl „darbietė“ prašėsi išleidžiama į Maskvą. „Nematėme priežasčių, kodėl Seimo narė turėtų vykti į tokį specializuotą renginį, kurio dalyviai iš esmės yra asocijuotos struktūros arba Vyriausybės atstovai“, – LŽ sakė jis. Anot P.Auštrevičiaus, ir pati V.Vonžutaitė savo prašyme nenurodė motyvų.
 
„Nelengva būtų įžvelgti tos kelionės sąsajas su BFK veiklos kryptimis. Tad, manau, valdybos nariai pasigedo logikos ir nepritarė tokiam sumanymui, nors tai nebūtų reikalavę Seimo lėšų. Galbūt yra asmeninių interesų, juolab kai kalbame apie DP atstovę ir žinome, kad šios partijos lyderis kadaise buvo ilgam išvykęs į Rusiją“, – pažymėjo tame pačiame komitete kaip ir V.Vonžutaitė dirbantis konservatorius Jurgis Razma.
 
Seimo narys pridūrė neturintis pagrindo įtarti kolegės, tačiau, anot jo, visuomenei gali susidaryti įspūdis, jog V.Vonžutaitė seka V.Uspaskicho pavyzdžiu. „Daliai žmonių išgirdus, kad viena bylos dalyvių išvyksta į Maskvą artėjant lemiamam teismo proceso etapui, tokia mintis gali sukirbėti“, – pabrėžė J.Razma.
 
Keliones į Maskvą „darbiečių“ lyderis V.Uspaskichas buvo itin pamėgęs. Prieš septynerius metus, iškilus kaltinimams dėl apgaulingos DP buhalterinės apskaitos tvarkymo, jis nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje. Maskvoje „darbiečių“ vedlys praleido pusantrų metų.
 
Svečiuotis Rusijos sostinėje V.Uspaskichas mėgo ir vėliau, kai tapo Europos Parlamento nariu. Tačiau apie savo vizitus į Maskvą su žurnalistais jis kalbėdavo itin nenoriai.
 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt